1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończymy w liturgii Kościoła okres Narodzenia Pańskiego i zaczynamy okres zwykły.

Rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko przypominamy, że powinni:

A. Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących (ukończone 16 lat, po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczy we Mszy św. i nie żyje w kolizji z prawem Kościoła), którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

B. Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

C. Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana
„kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.

2.        Dzisiejsza taca z racji II niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

3.       Dziś nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz pismo dekanalne „Szukajmy Razem”. Zachęcamy do nabywania. Nadal też można nabywać kalendarze diecezjalne w zakrystii bądź w kancelarii  parafialnej.

4.       W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

5.   Przypominam, że Msze św. w dni powszednie stycznia, z racji „kolędy”, są tylko rano. Wieczorem będą tylko Msze zbiorowe w środy i w piątki. Kancelaria parafialna w styczniu jest czynna w godz. 8.00-8.30.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00 - Pl. Niepodległości po str. Apteki (1 ks.)
Wtorek od g. 9.00 – Żelisław za młynem (1 ks.), a od g. 15.00 ul. Szkolna i Pomorska (1 ks.) oraz ul. Sportowa „2” (1 ks. od domków jednorodzinnych)
Środa od g. 9.00 – Kokoszki (2 ks.), a od g. 15.00 – Bloki SKR i Domki jednorodzinne (1 ks.)
Czwartek od g. 15.00 – ul. Przemysłowa nr. „8”, „9”, i „10” (3 ks.).
Piątek od g. 15.00 – Borysławice Osiedle (3 ks.)
 Sobota od g. 9.00-  Kamienna - Brzozowiec z dwóch stron (2 ks.) oraz Żelisław Pietrasy (1 ks.)

Panów sołtysów, jak co roku, prosimy o zorganizowanie pojazdów na kolędę.