1. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi, a dzisiejsza taca z racji II Niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś rozprowadzamy nowy  numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania. Dziś nadal też  można nabywać świece wigilijne „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Cena 6 zł. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

3. Jutro (poniedziałek), o g. 19.00 zapraszam całą Radę Parafialną na kolejne spotkanie (opłatkowe).

4. W środę od rana w naszym kościele będzie tzw. „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa w int. Ojczyzny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie..

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

6. W piątek o g. 19.15 będzie adoracja Jezusa Eucharystycznego dla młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi paulin – O. Stanisław Jarosz z Włodawy. Szczegółowy program tych rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i publikowany, jak wszystkie cotygodniowe ogłoszenia parafialne na naszej internetowej stronie parafialnej:  www.parafiablaszki.pl . Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

8. Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

9. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Podobnie jak to było w latach ubiegłych jeszcze w tym tygodniu, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowe serduszko”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli.

10. Osoby, które zapisały się na zakup „Katechizmu Kościoła Katolickiego” mogą go odebrać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

11.Prosimy nadal aby kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza nie wrzucać do kontenerów tylko obok.

12. Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych. Kalendarze można nadal nabywać w kancelarii par. lub w zakrystii.