1. 1. W minioną niedzielę w Żelisławiu Wsi miało miejsce poświęcenie krzyża przydrożnego. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom tej miejscowości za trud odnowienia i przygotowania do poświęcenia tegoż krzyża. Przydrożne krzyże i figury są znakiem naszej wiary w Boga. Zachęcam aby i w innych miejscowościach naszej parafii dbać o te ważne symbole i znaki naszej wiary.

1. 2. Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 2380 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. 3. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Duża część tego numeru jest poświęcona Ingresowi nowego biskupa kaliskiego do katedry kaliskiej – są liczne fotografie, komentarze i pierwsza homilia nowego Biskupa. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. 4. Dziś o g. 18.00 będzie w naszej parafii kolejna przyspieszona katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

1. 5. Dziś  na „Górze Krzyża” k/Ostrzeszowa będzie spotkanie młodych z księdzem biskupem. Z naszego dekanatu też jest wyjazd na to spotkanie.

1. 6. Jutro (poniedziałek) o g. 16.30 będzie I spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami. Obecność wszystkich obowiązkowa. Natomiast o g. 18.30 na plebanii będzie spotkanie z katechetami naszej parafii. Zapraszam.

1. 7. Wznawiamy w naszej parafii tzw. JERYCHA MARYJNE, czyli comiesięczną całodniową modlitwę różańcową w int. Ojczyzny. Najbliższe Jerycho odbędzie się w środę – 19 września od g. 7.30 do 18.00. Modlitwę tę będą prowadzić członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja, ale do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich zatroskanych o los naszej Ojczyzny.

1. 8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.15 na adorację eucharystyczną zapraszamy młodzież. Po adoracji będzie spotkanie formacyjne dla młodzieży w salce parafialnej.

1. 9. W sobotę o g. 9.00 będzie pielgrzymka naszych ministrantów do Bazyliki św. Józefa i Seminarium Duchownego w Kaliszu. Zapisy przyjmuje ks. Rafał.