1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. 2. Jutro – 30 lipca o g. 5.30 wyjeżdżamy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze (Msza św. i wyjazd). Rodziców, którzy jeszcze nie podpisali zgody na wyjazd swojego dziecka albo nie uiścili jeszcze opłaty na wczasorekolekcje proszę aby to uczynili jeszcze dziś. Wszystkich proszę o modlitwę w int. dobrego przeżycia przez nas tych wczasorekiolekcji.

1. W środę wieczorem, ok. g. 19.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 60 osób), a w czwartek  rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu Gimnazjum w Błaszkach.

1. W srodę  rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli w trzeźwości. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

1. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. W Bazylice św. Józefa w Kaliszu będzie w tym dniu, jak zwykle, Msza św. w int. rodzin i obrony poczętego życia transmitowana przez telewizję TRWAM i Radio Maryja.

1. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Pół godz. prze Mszami św. będzie spowiedź pierwszopiątkowa. Zachęcamy do skorzystania.

1. 7. W dniach od 09 – 15 sierpnia wyrusza z naszej parafii już po raz trzeci Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie się u ks. wikariuszy lub w kancelarii parafialnej.

1. 8. W miniony czwartek w czasie odpustu parafialnego dokonaliśmy poświęcenia wyremontowanej i odnowionej figury Pana Jezusa przed kościołem. Proszę wszystkich przechodzących koło tej figury o krótką modlitwę do Serca Jezusowego w int. przemiany naszych serc i serc wszystkich parafian. Proszę również aby nigdy nie stawiać przy tej figurze zniczy gdyż dym brudzi jasny materiał piaskowy a wosk będzie niszczył płyty granitowe na dole postumentu figury.