1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Pawła Kubiaka, Oblata pracującego na wschodniej Ukrainie, który głosi nam słowo Boże, a po Mszach św. przeprowadzi zbiórkę na potrzeby swojego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dzisiejsza niedziela jest w Polsce przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Czwarty Ogólnopolski Tydzień Biblijny w naszym kraju. Zachęcamy wszystkich do odszukania Biblii i zaprzyjaźnienia się ze Słowem Bożym, które powinniśmy czytać, rozważać i którym powinniśmy żyć. Z tej racji zapraszam w tym tygodniu biblijnym wszystkich chętnych każdego dnia wieczorem, a zwłaszcza w środę i w piątek wieczorem na Mszę św. połączoną z rozważaniami biblijnymi.

3. Jutro 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Będziemy się modlić za naszą Ojczyznę. Jutro na Jasnej Górze o g. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem naszego Biskupa Ordynariusza – dziękczynna Matce Bożej Częstochowskiej za Jej peregrynację do wszystkich parafii naszej Diecezji. Zapraszam wszystkich, którzy mają taką możliwość do wyjazdu i wzięcia udziału w tej Eucharystii.

4. We wtorek o g. 17.00 zapraszam na spotkanie na plebanii siostry zakonne i panie katechetki.

5. We wtorek o g. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej Zapraszam na to spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych oraz inne osoby, które są zainteresowane zaangażowaniem się w organizację tegorocznego festynu parafialnego (22.07.12 r.).

6. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

7. W piątek o g. 19.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży a o g. 20.00 adoracja dla młodzieży.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy dzień modlitw o Powołania.

9. W minioną środę w nocy miała miejsce próba włamania do naszego kościoła parafialnego. Sprawcy tego haniebnego czynu wyważyli zamurowane od wewnątrz drzwi kościoła od strony Pl. Sulwińskiego, wyłamali kratę i zniszczyli okno od strony kaplicy przedpogrzebowej, oraz wybili szybę w zakratowanych drzwiach między kruchtą a nawą główną kościoła. Włamanie zostało udaremnione na skutek szybkiej interwencji policji powiadomionej telefonicznie przez przypadkowego przechodnia. Dziękujemy bardzo tej osobie, która nie była obojętna ale we właściwy sposób zainterweniowała uniemożliwiając włamanie. Jednocześnie bardzo prosimy wszystkich parafian o wzmożoną czujność i troskę o to nasze wspólne dobro jakim jest kościół. Jeżeli w przyszłości ktoś zauważy coś niepokojącego to prosimy niezwłocznie informować o tym naszą policję, księży lub p. kościelnego. Przy tej okazji chcę poinformować, że policja wielkopolska ujęła niedawno sprawcę włamania na naszą plebanię we wrześniu 2011 r. Włamywacz ten, pochodzący z okolic Poznania miał na swoim koncie włamanie do wielu plebanii w całej Polsce i w końcu został ujęty. Mam nadzieję, że i teraz sprawcy tego podłego czynu zostaną znalezieni i przykładnie osądzeni, abyśmy mogli się czuć bezpiecznie w swoim środowisku. Proszę jeszcze raz o wzmożoną solidarność w trosce o wspólne dobro.