Dziś  rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych. Przy tej okazji przypominam, że z ustanowienia papieża rok ten jest rokiem kapłaństwa. W gablocie jest wywieszony plakat z różnymi formami modlitw za kapłanów. Usilnie prosimy wszystkich wiernych o podjęcie stałej modlitwy za księży, zwłaszcza w tym roku kapłaństwa.

Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

Obok figury św. Antoniego stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Od jutra, podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego Aniołka”, przygotować  dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć  go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę  świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić  w przeciągu dwóch tygodni czyli najpóźniej do III Niedzieli Adwentu.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych o g. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez ks. dr. Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza. To już przedostatni tydzień prowadzenia tych katechez w naszej parafii. Zapraszam więc na nie nie tylko stałych uczestników spotkań ale i tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W czwartek po katechezie, ok. g. 19.00 Adoracja Jezusa Eucharystycznego

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę  św. o g. 16.00. W piątek o 19.00 kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej. W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, po wieczornej Mszy św. będzie „Różaniec Fatimski”. Intencja Różańca na grudzień – za wszystkie rodziny naszej parafii.

W przyszłą niedzielę będziemy się  modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszy św. przed kościołem będzie zbiórka do puszki przeznaczona na pomoc temu Kościołowi.

Od dziś, jak co roku, można nabywać  świece wigilijne „Caritas”  – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 5 zł.  Świece można kupować w zakrystii bądź  w kancelarii parafialnej.

Przypominam, że pan Organista roznosi, jak co roku, po domach naszych parafian opłatki i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy parafian, aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarz. Porządek odwiedzin z opłatkiem w tym tygodniu będzie następujący: wt. od g. 13.00 – Pl. Niepodległości, śr. Od g. 15.00 – ul. Przemysłowa 8, 9, 10, czw. Od g. 15.00 – ul. Przemysłowa 2, 3, 4, pt. od g. 15.00 – ul. Sportowa.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Numer jest poświęcony tematyce końca świata.  Do numeru dołączony jest program duszpasterski naszej Diecezji na rozpoczynający się rok kościelny Zachęcamy do nabywania i czytania.

Parę dni temu zginęło kolejne betonowe przęsło z płotu między ZYKIEM a posesją parafialną. Obiekt ZYKA jest monitorowany i widać sprawców rozboju. Proszę wszystkich o czujność oraz szacunek i ochronę cudzego mienia, a sprawców kradzieży – aby przyszli wreszcie po rozum do głowy.

Na prośbę  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sieradzu rozprowadzamy ulotki dotyczące zapobiegania zakażeniu wirusem grypy. Znajdują się one na stoliku pod chórem. Można je brać ze sobą.

Wszystkich dzierżawców ziemi parafialnej proszę o zgłoszenie się do kancelarii par. w celu odebrania umów dzierżawnych podpisanych już przez Kurię Diecezjalną.