Ogłoszenia duszpasterskie XXVI N. Zwykłej –  27.09.09 r.

Są  jeszcze do nabycia „Opiekuny” z ubiegłej niedzieli, w których się znajduje szczegółowy program Światowego Kongresu Józefologicznego w Kaliszu. Wierni naszego dekanatu są zaproszeni do uczestnictwa w przeżyciach Kongresu zwłaszcza w najbliższą środę w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w g. od 11.00 do 14.00.

Dziś  mieliśmy już rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”, ale z przyczyn technicznych niestety to pismo nie jest jeszcze wydrukowane i dlatego będziemy je rozprowadzać w przyszłą niedzielę.

Jutro o g. 16.00 kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się  do I Komunii św. i ich rodzicami. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa. Dzieci wykażą się swoimi wiadomościami i otrzymają Różańce, aby mogły już na tych różańcach modlić się z innymi dziećmi w miesiącu różańcowym. Będzie też brana miara na stroje pierwszokomunijne. Można już przynieść ze sobą pieniądze.

W środę o 19.00 na plebani kolejne, powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej (ekonomicznej i duszpasterskiej) naszej parafii. Wszystkich Radnych na to spotkanie serdecznie zapraszam.

W czwartek rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do codziennej modlitwy różańcowej, aby w Szkole Maryi kontemplować osobę i życie Jezusa i uczyć się Go naśladować. W kościele parafialnym Różaniec dla dzieci będzie o g. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. o g. 18.00.  w niedziele krótka modlitwa różańcowa będzie po Mszy św. o g. 12.00 i o 17.00. Szczególna intencja różańcowa dla Róż Różańcowych na miesiąc październik – Za uczniów i nauczycieli naszej parafii.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam na g. 19.00 na Adorację  Jezusa Eucharystycznego do kościoła, a po niej na spotkanie formacyjne na plebani.

W piątek przypada I Piątek miesiąca i szczególna okazja do spowiedzi. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od g. 15.30. O g. 16.00 będzie dla nich Msza św. a po niej Różaniec. Druga tura spowiedzi dla dorosłych rozpocznie się od g. 17.30. O g. 18.00 będzie Msza św. a po niej Różaniec dla dorosłych.

W piątek o g. 19.30, w naszym kościele parafialnym odbędzie się  – podobnie jak w ubiegłym roku - pierwsza w tym roku szkolnym katecheza przedmałżeńska w naszej parafii. Katecheza ta będzie trwała przez cały rok. Jest ona wymagana do zawarcia sakramentu małżeństwa. Dlatego młodzież ponadgimnazjalna, która jeszcze w takich katechezach nie uczestniczyła powinna wziąć w nich udział. Prosimy aby tej katechezy nie odkładać na przyszłe lata. Może w tej katechezie uczestniczyć również ta młodzież ponadgimnazjalna, która w tym roku przygotowuje się do bierzmowania, gdyż spotkania przygotowujące do bierzmowania będą na razie tylko raz w miesiącu, a katecheza przedmałżeńska co tydzień – więc nie będzie żadnego konfliktu.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać  chorych z posługą sakramentalną. Prosimy nam zgłosić  chorych chcących tych odwiedzin.

W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów. Prosimy, aby ministranci przyszli ubrani na sportowo. Ogłaszamy nadal nabór chłopców ze Szkoły podstawowej na ministrantów i prosimy rodziców o zgodę i zachęcenie swych synów do tej Bożej służby.

Zachęcamy, jak co roku, do zamawiania wypominków rocznych i jednorazowych za zmarłych. Wypominki te można zamawiać  już od jutra w kancelarii parafialnej.

Msze św. zbiorowe

Środa 30.09

Za ++Jadwigę i Michała Kołodziejczyków, Walentynę Łyszczarz, Mieczysława Makowskiego, Kazimierza Łuczaka, Irenę Łuczak, o zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla Ani, w pewnej sprawie rodzinnej,

Piątek 2.10

Za ++ Walentynę Łyszczarz, Mieczysława Makowskiego, Rodz. Bronieckich,

Zapowiedzi przedślubne

1.Michał Harendarz, kaw., zam. Błaszki, ul. Przemysłowa 4/40 i Anna Podgórska, panna, zam. Bełchatów, par. NMP Matki Kościoła – zap. I.

2.Adam Polowczyk, kaw. zam. Błaszki, ul. Przemysłowa 4/42 i Agnieszka Nowicka, panna, zam. Rogal 16, par. Koźminek – zap. II.

3.Rafał Jura, kaw. zam. Sudoły, par. Wągłczew i Marcela Dziubińska, panna, zam. Błaszki, ul. Sulwińskiego 4/1 – zap. II.

4.Dawid Jakóbczak, cywilnie związany, zam. Kołdów, par. Błaszki i Jolanta Jakóbczak, cywilnie związana, zam. Kołdów, par. Błaszki – zap. I.

5.Tomasz Trzeciak, kaw. zam. Kalinowa, par. Kalinowa i Krystyna Zakrzewska, panna, zam. Kokoszki, par. Błaszki – zap. II.