1. W ubiegłą niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich z Włocina zorganizowało przy naszym kościele w Błaszkach kiermasz ciast, z którego dochód był przeznaczony na pogorzelców z Marianowa. Zebrano na ten cel 5.500 zł. Rodzina pogorzelców z Marianowa oraz KGW z Włocina składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom za finansowe wsparcie, ks. proboszczowi z Błaszek za okazane zrozumienie w zbiórce i modlitwę, wszystkim paniom za pomoc w przygotowaniu kiermaszu oraz wszystkim ludziom dobrej woli za zakupienie ciasta i wpłatę pieniędzy na konto pogorzelców. Bóg zapłać!

1. W minionym tygodniu dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z rodzicami ofiarowali 600 zł. na rzecz remontu dalszej części parkanu kościelnego w Błaszkach. Ofiara ta to część pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży sianka oraz kadzidła i kredy. W ten sposób młodzi pragną wyrazić swoją wrażliwość na potrzeby wspólnoty naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać! W sumie na dzień 21 stycznia 2023r. na rzecz wspomnianej inwestycji dysponujemy kwotą 56.989 zł.

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o zmarłym papieżu seniorze Benedykcie XVI, o skarbie jakim są dziadkowie czy o wprowadzonych w naszej diecezji zmianach w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Nadal też są do nabycia kalendarze diecezjalne na ten rok po 10 zł. i modlitewniki z modlitwami o pokój też w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy do nabywania.

1. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

1. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz remontu pozostałej części parkanu kościelnego . Bóg zapłać za złożone ofiary!

1. Przypominamy, że uczniowie klas VII i VIII, mieszkający na terenie naszej Parafii, którzy chcą za półtora roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wraz z rodzicami podpisać go i oddać swoim katechetom lub księżom. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił to prosimy to zrobić w najbliższym czasie. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji kandydatów do bierzmowania.

1. Nadal przeżywamy w naszej parafii kolędę. Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 Żelisław n/szosą (2 ks. z dwóch stron), a od g. 15.00 - Pl. Sulwińskiego (2 ks.)
Wtorek od g. 15.00 – Borysławice Osiedle (2 ks.)

Środa od g. 15.00 - Ul. Polna (1 ks.) oraz ul. Pomorska i Szkolna (1 ks.)

Czwartek od g. 9.00 – Wójcice (2 ks.), a od g. 15.00 - ul. Młyńska (1 ks.) i „Domki Pietruchy” (1 ks.)

Piątek od g. 15.00 – Ul. Sieradzka po str. Apteki (2 ks. z dwóch stron)

Sobota od g. 9.00 – Lubanów (2 ks. z dwóch stron)

Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy też, że aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

1. Na koniec wszystkim babciom i dziadkom, z racji ich święta składamy najlepsze życzenia. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa.