1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla wybranych dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek świątecznych złożonych przez darczyńców w naszym kościele. Za przygotowywanie „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy ks. Zbigniewowi, młodzieży, ministrantom i panu kościelnemu. Pani Barbarze Lindner z Gzikowa za ofiarowanie iglaków świątecznych do kościoła, a Arkadiuszowi Ciomek z Brzozowca za ich dotransportowanie . Siostrze Michaeli, Młodzieży z ERM-u i Scholi parafialnej oraz ich rodzicom dziękujemy za posprzątanie kościoła na święta. Bóg zapłać!

1. Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz remontu pozostałej części naszego parkanu kościelnego. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość oraz dalsze wsparcie naszej parafialnej inwestycji.

1. Dziś nadal rozprowadzamy świąteczny numer „Opiekuna”, z dodatkiem w postaci śpiewnika z kolędami. Nadal też są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po 10 zł. i modlitewniki z modlitwami o pokój też w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy do nabywania.

1. Jutro przeżywać będziemy II Dzień świąt Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. będzie taki sam jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy!

1. W czwartek wieczorem nie będzie adoracji eucharystycznej. Wznowimy je, jak co roku, po kolędzie.

1. W piątek obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny. Z tej racji wszystkim rodzinom naszej parafii życzymy dużo miłości, pokoju, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szczęść Wam Boże! W sobotę z racji zakończenia roku 2022 w naszym kościele o g. 18.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy

1. W przyszłą niedzielę przypada 1 dzień stycznia 2023 r. - „Nowy Rok”. W tym dniu obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę.

1. Przypominamy, że uczniowie klas VII i VIII, mieszkający na terenie naszej Parafii, którzy chcą za półtora roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wraz z rodzicami podpisać go i do końca tego miesiąca oddać swoim katechetom lub księżom. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w ich intencji kandydatów do bierzmowania.

1. W ubiegłą niedzielę zapowiadaliśmy rozpoczęcie w tym tygodniu wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy” w naszej parafii. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku - z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże, którego istotą jest powierzenie się w opiekę Panu Bogu i upraszanie opieki Bożej nad miejscem, w którym się żyje na co dzień. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont pozostałej części parkanu kościelnego, który planujemy wykonać wiosną tego roku. Dziękując więc ofiarodawcom prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększą świątynię i jej otoczenie oraz dodadzą nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu: Środa od g. 9.00 - Domaniew (2 ks), Czwartek od g. 9.00 Żelisław za młynem (1 ks) i Maciszewice (1 ks.), Piątek od g. 9.00 - Smaszków i Kostrzewice (2 ks.), Sobota od g. 9.00 - Bukowina (2 ks.)

1. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że od środy aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

2. 6 stycznia po Mszy św. o g. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej scholi parafialnej. Więcej na plakacie w gablocie par. Zapraszamy!