1. W ubiegłą niedzielę rozpoczął się Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji po wszystkich Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na Misje. Zebraliśmy na ten cel 1250 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

1. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia świątyni. Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz remontu pozostałej części naszego parkanu kościelnego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Od dziś też są do nabycia, jak co roku, świece wigilijne „Caritas”. Cena za 1 świecę – 10 zł. oraz kalendarze diecezjalne na przyszły rok, również po 10 zł. Kalendarze w tym roku nie będą roznoszone po domach naszych parafian. Zachęcamy do nabywania w naszym kościele zarówno „świec wigilijnych” jak i kalendarzy.

1. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu będą sprawowane o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś we wtorek o g. 19.00, jak co roku, będzie wspólny Różaniec na cmentarzu. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w dniu 1 listopada w obrębie cmentarza. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu. Wzorem lat ubiegłych 1 listopada w godz. od 8.00 – 16.00 Radni parafialni z identyfikatorami przeprowadzą przy trzech bramach cmentarza kwestę pieniężną na rzecz remontu pozostałej części naszego parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

1. W środę – Dzień Zaduszny. Na cmentarzu będzie dodatkowa Msza św. o g. 12.00, a o g. 19.00, podobnie jak we wtorek, będzie też na cmentarzu modlitwa różańcowa. Zapraszamy!

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu ! W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się od g. 17.00.

1. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Natomiast po Mszy wieczornej z racji I Soboty miesiąca, będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

1. W dniach od 3 do 5 listopada będziemy przeżywać w naszej diecezji wizytę relikwii bł. Karola Acutisa. Pragniemy aby był to dla nas czas przeżywania wspólnych rekolekcji w obecności młodego błogosławionego. Plan wizyty jego relikwii w diecezji kaliskiej umieszczony jest w gablocie oraz na stronie parafialnej.

1. W przyszłą niedzielę – 6 listopada o g. 8.00 „Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym” organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik oraz Teresa Szczepańska.

10.Informujemy, że Caritas Kaliska, w ramach projektu ,,Wsparcie Caritas w Polsce dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie” oraz akcji ,,Paczka dla Ukrainy”, bardzo prosi wszystkie parafie naszej Diecezji o wsparcie oraz przygotowanie na 1 tys. parafian jednej paczki. Nasza parafia powinna przygotować 7 takich paczek. Waga paczki powinna wynosić nie więcej niż 18 kg. i zawierać produkty z trzech kategorii: *żywność z długim terminem ważności (np. cukier, herbata, makaron, ryż, konserwy, puszki, sól, olej, mąka itp.), *produkty dla dzieci (np. kaszka, soki, słoiczki, mleko w proszku, czekolady itp. ), * artykuły chemiczne oraz kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe, zapałki, świece). Prosimy zatem wszystkich parafian o zaangażowanie się w tę akcję charytatywną dla Ukraińców i dostarczanie nam w listopadzie br. różnych wspomnianych wcześniej produktów. Przygotowane produkty prosimy składać do kosza znajdującego się przed Ołtarzem św. Rocha. Ofiarowane produkty złożymy z kolei w odpowiednich kartonach i jako parafia dostarczymy je do Centrali Caritas w Kaliszu.

Mamy też do zaoferowania 40 Modlitewników z modlitwami o pokój w cenie 10 złotych za 1 egz. Dochód ze sprzedaży modlitewników będzie również przeznaczony na wsparcie Ukraińców. Zachęcamy !

11. Nadal prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie.