1. Dziś kończymy już w naszej parafii Misje Parafialne, które prowadzili Misjonarze ze Zgromadzenia „Misjonarzy Świętej Rodziny”: O. Bogusław Jaworowski, O. Joachim Leszczyna oraz pomagający im diakon Jakub Dziurgot. Naszym Misjonarzom za ich misyjną posługę głoszenia słowa i modlitwy z całego serca dziękujemy. Ofiary jakie wierni złożyli na tacę w czwartek oraz w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone dla O.O. Misjonarzy, jako wynagrodzenie za trud prowadzenia Misji w naszej Parafii. Najcenniejszym wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa w intencji naszych Misjonarzy, o którą prosimy wszystkich parafian. Dziękujemy także księżom z naszego dekanatu za spowiedź w czasie misji. Dziękujemy panu kościelnemu, panu organiście, siostrom „Obliczankom”, ministrantom oraz scholi młodzieżowej. Wszystkim gorliwie uczestniczącym w misjach składamy serdeczne Bóg zapłać za świadectwo wiary i za wszystkie ofiary składane w tym czasie. Oby wspólny trud misji zaowocował licznymi nawróceniami i odnową życia wiarą w naszej parafii.

1. Dzisiejsza Niedziela w Polsce jest obchodzona jako Niedziela św. Franciszka, pod hasłem “Mniej znaczy więcej”. Dzień ten ma uczulić nas wszystkich na odkrywanie radości z dzielenia się i obdarowywania w myśl słów Jezusa, że “więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20, 35).

1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się w całej Polsce tzw. liczenie wiernych. Zebrane w tym dniu dane zostaną później opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, który przedstawi statystykę frekwencji na niedzielnej mszy św. oraz przyjmowania komunii św. dla całej Polski i dla poszczególnych diecezji.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, w którym polecamy artykuły o starości, która może być darem i o zmarszczkach, które mogą być piękne. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

1. W środę będziemy mieć w parafii „Jerycho Różańcowe” czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

1. W czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie nabożeństwo fatimskie, czyli procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej do wspólnej modlitwy! Natomiast w czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

1. W Piątek – 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

1. W przyszłą niedzielę przypadnie 44 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej racji w Polsce tego dnia przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Prosimy o wsparcie.

1. W przyszłą niedzielę o g. 12.30 w Parafii p.w. św. Jana Pawła II w Kaliszu rozpocznie się Procesja Różańcowa za Polskę. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

1. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo też prosimy aby gruz po starych pomnikach uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.

1. Nadal prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie.