Dziś po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W naszej parafii przeżywamy dziś odpust ku czci św. Anny, naszej głównej patronki. Zachęcamy wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe w tym roku głosi nam Ojciec duchowny seminarzystów kaliskich - ks. dr Łukasz Pondel . „Bóg zapłać” ks. dr. Łukaszowi za przyjęcie zaproszenia, za wspólną modlitwę i za głoszone dzisiaj słowo Boże! Po „sumie odpustowej” o g. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji prosimy szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.

Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach połączona z misyjną zbiórką na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Bóg zapłać za złożone dziś na ten cel ofiary. Dziś (niedziela) po Mszy wieczornej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele. Zachęcamy do skorzystania z tego błogosławieństwa pojazdów.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze, między innymi, o urlopach, o pielgrzymowaniu, o szachach i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Jagódka Michalak z Sobiesęk wciąż jest na intensywnej terapii, wyniki nadal nie są zadowalające. Nie może się odnaleźć w nowej sytuacji po tracheotomii. Bardzo przeszkadza jej rurka. Jest przygotowywana do żywienia do jelitowego. Ciągle walczy. Jej czas płynie nieubłagalnie. Rodzice błagają o pomoc dla swojej córki. Do kwoty pełnej na lek dla Jagódki brakuje jeszcze ponad 3,5 mln. zł. Każda nawet mała kwota zbliża ją do podania leku. W dzisiejszą niedzielę będzie można wspomóc małą Jagódkę. Od g. 7.00 na placu przed „Błaszkowianką” można zakupić upominek i wrzucić do puszki niewielką kwotę. Dziękujemy !

W najbliższy wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom.

Informujemy, że w sobotę – 30 lipca w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie o g. 21.00 rozpocznie się noc walki duchowej o błogosławieństwo dla Polski. Zachęcamy do udziału. Więcej na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

W przyszłą niedzielę Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji parkanu kościelnego. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Zawad złożył ofiarę w wysokości 900 zł., a uczestnicy pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę z 10.lipca br. ofiarowali na ten cel 300 zł. Bóg zapłać. W sumie na dzień 24 lipca br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 311.009 zł. Składając podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów przygotowało wakacje dla ministrantów. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej. Zachęcamy naszych ministrantów do skorzystania.

Przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania nowych pomników na cmentarzu zgłaszamy każdorazowo w kancelarii parafialnej przedstawiając projekt i rachunek za wykonanie pomnika.

Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.