Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o wakacjach, o propozycjach gdzie warto pojechać, aby odkryć piękno naszego kraju, o polskim podróżniku, który rowerem samotnie przemierzył Afrykę i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Ponownie informujemy, że w sobotę - 10 września 2022 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wzorem lat ubiegłych znów zwracamy się z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam do najbliższej środy włącznie następujących danych: imiona i nazwiska jubilatów, datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia.

Ponownie informujemy, że 24 lipca (niedziela) będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, w niedzielę 14 sierpnia odpust ku czci św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Prosimy aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku mieszkańcy sołectwa Smaszków - Kostrzewice.

Pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie zostały wykonane w naszej parafii 2 nowe inwestycje budowlane. Pierwszą z nich są nowe schody i nowy chodnik z kostki brukowej wokół Wikariatki. Wspomniana inwestycja poprawi estetykę i przyczyni się do lepszego zabezpieczenia budynku przed niszczeniem. Drugą inwestycją są wybudowane w ramach systematycznej segregacji śmieci i dbania o estetykę naszego cmentarza 3 nowe boksy betonowe na śmieci, których spód jest wyłożony kostką brukową. Prosimy aby odtąd odpady biodegradacyjne z cmentarza, czyli kwiaty, chwasty, ziemia itp. składać luzem wewnątrz tych boksów, a pozostałe odpady jak: znicze, plastiki i inne tworzywa sztuczne wrzucać do stojących obok pojemników na śmieci. Ponawiamy również naszą prośbę o wspólne zadbanie o porządek na cmentarzu i w miarę możliwości zabieranie wypalonych wkładów i zniczy ze sobą do swoich przydomowych koszy na śmieci. Prosimy także aby gruzu czy też innych elementów po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu ale uprzątnąć i zabierać ze sobą z cmentarza. Nadal też przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.