1. Druga Niedziela Wielkanocna, zwana także niedzielą białą, jest świętem Miłosierdzia Bożego. Dziś obchodzimy w całym kraju tzw. „Dzień Dobra” – patronalne święto CARITAS, rozpoczynające 78 Tydzień Miłosierdzia. Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Niech ten czas będzie on dla nas szczególną okazją do poznawania i wielbienia Bożego miłosierdzia oraz do gorliwego pełnienia czynów miłosierdzia względem tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. W dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój i szybkie zakończenie wojny na Ukrainie! Zapraszamy do solidarnej modlitwy! Dziś po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na działania dobroczynne Caritas naszej Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary!

1. W miniony piątek wieczorem odbyło się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na spotkanie to zaprosiliśmy Mariusza Starostę z Fundacji „Tota Tua” z Poznania, który dzielił się z nami świadectwem swego nawrócenia, wiary i posługiwania w Kościele. Natomiast dzisiaj gościmy innego przedstawiciela wspomnianej fundacji – P. Tomasza Smyk, który podczas wszystkich Mszy św. dzieli się z nami swoim świadectwem = i dokonuje wprowadzenia do rekolekcji "Oddanie 33". Rekolekcje te przeprowadzą uczestników przez 33 dni, podczas których jeszcze bardziej poznamy i pokochamy Maryję. Czas indywidualnych rozważań zakończy się oddaniem swojego życia Jezusowi przez czułe, matczyne dłonie. Osoby zainteresowane wspomnianą inicjatywą, czy też nabyciem pomocy książkowych lub elektronicznych, będą mogły spotkać się z panem Tomaszem w kruchcie świątyni po Mszy św.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły dotyczące miłosierdzia. Do każdego egz. „Opiekuna” dołączony jest śpiewnik na nabożeństwa majowe. Zachęcamy do nabywania

1. W środę zapraszamy na spotkanie wspólnotę „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

1. W czwartek o g. 16.00 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Na spotkaniu odbędzie się pierwsza próba generalna przed I Komunią św. i nastąpi rozdanie modlitewników. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy te same dzieci na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po Mszy, podczas którego odbędzie się próbna spowiedź dzieci.

1. W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

1. W piątek wieczorem odbędzie się na kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

1. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną na budowę nowego parkanu przed kościołem w Błaszkach. W minionym tygodniu firma murarska rozpoczęła już prace remontowo-budowlane przy naszym parkanie, tzn. rozebrano i usunięto starą ścianę i fundament na ½ długości frontowej części parkanu kościelnego. W tym tygodniu, na świeżo wykonanym fundamencie rozpocznie się budowa nowej ściany parkanu. Dlatego dziękując za dotychczasowe datki pieniężne na ten cel nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie naszej wspólnej inwestycji.

1. Z radością podajemy po raz kolejny do publicznej wiadomości, że w dniu 14 maja 2022r. nasz parafianin - alumn V roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Marek Krzysztof Szczepański, syn Stanisława i Jolanty, ma przyjąć święcenia DIAKONATU. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji Marka Szczepańskiego - kandydata do święceń diakonatu oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał liczne i święte powołania kapłańskie, również w naszej parafii.

1. Życzymy wszystkim wielu łask od Miłosiernego Chrystusa oraz zdrowia duszy i ciała. Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia.