W ostatnią środę została poświęcona nowa hurtownia chemiczno-ogrodnicza w Lubanowie. W minionym tygodniu anonimowy darczyńca złożył ofiarę 1000 zł. na remont parkanu kościelnego. Bóg zapłać! Na dzień dzisiejszy na wspomniany cel dysponujemy kwotą 129.260 zł.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, w którym polecamy szczególnie artykuły o małżeństwach, o światowym dniu małżeństwa i patronach małżeństwa.

W tym tygodniu, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, w dni powszednie, nie będzie porannych Mszy św. koncelebrowanych tylko jedna Msza św. będzie sprawowana o g. 7.00, a druga o g. 7.30. Wieczorne Msze św. natomiast będą sprawowane, jak zwykle, codziennie o g. 18.00.

W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

W przyszłą niedzielę nie będzie u nas comiesięcznej kwesty na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego, ale zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które za pośrednictwem Caritas naszej diecezji, przekażemy potrzebującym pomocy !

Wszyscy wiemy, że w minionym tygodniu, z powodu ogromnych wichur (trąby powietrznej) wiele rodzin z terenu naszej parafii ucierpiało ponosząc bardzo duże straty materialne, gdyż wichury bardzo dotkliwie uszkodziły ich budynki mieszkalne i gospodarcze. Wszyscy bolejemy nad tym stanem rzeczy i solidaryzujemy się z rodzinami dotkniętymi tym nieszczęściem. Dziękujemy naszym strażakom, włodarzom naszej gminy i innym ludziom dobrej woli za szybką interwencję i bezinteresowną pomoc okazaną poszkodowanym. Prosimy także wiernych o udzielenie niezbędnej pomocy i duchowego wsparcia. W naszej świątyni łączymy się w modlitwie z cierpiącymi parafianami i prosimy także wszystkich wiernych o modlitwę w int. szybkiego uporania się poszkodowanych rodzin ze skutkami wichur oraz o uchronienie naszych parafian od podobnych nieszczęść w przyszłości.

Zachęcamy też nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z pandemią oraz trwającą sytuacją kryzysową na naszej wschodniej granicy. APEL BISKUPA KALISKIEGO DO DIECEZJAN O WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU NAWAŁNIC

Drodzy Diecezjanie, W minionych dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi nawałnicami. Wśród poszkodowanych są także wierni naszej diecezji. W duchu chrześcijańskiej solidarności pragniemy okazać wsparcie duchowe oraz materialne naszym siostrom i braciom, którzy ponieśli straty i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej w wyniku nawałnic. W związku z tym zapraszam wszystkich wiernych do modlitwy w intencji poszkodowanych, zwłaszcza w niedzielę 27 lutego br. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy, które za pośrednictwem Caritas naszej diecezji, przekażemy potrzebującym pomocy. Zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych o włączenie się w tę pomoc, w miarę swoich możliwości, a Księży Proboszczów proszę o przeprowadzenie zbiórki. Zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych o włączenie się w tę pomoc,
w miarę swoich możliwości, a Księży Proboszczów proszę o przeprowadzenie zbiórki. Zapewniam o duchowej bliskości z wszystkim poszkodowanymi oraz osobami niosącymi im pomoc. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa. †
Damian Bryl Biskup Kaliski