W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka na Misje. Zebraliśmy na ten cel 620 zł. Bóg zapłać!

Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o Misjach, o historii oświetlenia oraz o tym co nas czeka gdy w Europie odrzucimy chrześcijaństwo. Nadal też rozprowadzamy książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych” oraz świece wigilijne „Caritas”. Zachęcamy do nabywania i czytania!

Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Z racji obostrzeń sanitarnych prosimy aby w czasie najbliższej „kolędy” (podobnie jak rok temu) nie przygotowywać księżom żadnego poczęstunku (np. obiadu, kawy czy ciasta). Jeżeli ktoś nie będzie chciał kolędowania tradycyjnego wewnątrz swoich budynków mieszkalnych to można przygotować stolik z obrusem i wodą święconą w przedsionku swojego domu. Nie będzie też powitań i pożegnań z kapłanem przez podawanie sobie rąk. Jeżeli zaś u kogoś w rodzinie będzie kwarantanna to można będzie z księdzem umówić inny termin „kolędowania”. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont parkanu kościelnego, którego rozpoczęcie planujemy już w marcu br. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00 ul. Kościuszki (2 ks.)

Wtorek od g. 9.00 –Gzików (2 ks.)

Środa od g. 15.00 - ul. Spacerowa i Projektowana (1 ks.) oraz ul. Niepodległości po stronie Apteki (1 ks.)

Czwartek od g. 15.00 – Bloki SKR i „Szeregowiec” (1 ks.) oraz ul. Ogrodowa i Marszałka (1 ks.)

Piątek od g. 15.00 – ul. Pułaskiego oraz „Kamienica” (2 ks.)

Sobota od g. 9.00 – Woleń (1 ks.) i Żelisław Pietrasy (1 ks.)

Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy też, że aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z pandemią oraz trwającą sytuacją kryzysową na naszej wschodniej granicy.

Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni:

Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty w naszej parafii odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana „kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.