Druga Niedziela Wielkanocna, zwana także niedzielą białą, jest świętem Miłosierdzia Bożego. Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy  75. Tydzień Miłosierdzia. Niech będzie on dla nas szczególną okazją do poznawania i wielbienia Bożego miłosierdzia oraz do gorliwego pełnienia czynów miłosierdzia. W GODZINIE Miłosierdzia, o g. 15.00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO z KORONKĄ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, a po nim na adorację Najświętszego Sakramentu. Natomiast o g. 16:15 będzie Różaniec, a po nim, o g. 17:00, jak zwykle Msza święta.

Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Dziś nadal rozprowadzamy świąteczny numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz książkę pt. „Wszystko o Spowiedzi”. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Jutro (poniedziałek) o g. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Przy tej okazji informujemy, że Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w tym roku będzie 12 maja o g. 10.00, a uroczystość „Komunii Rocznicowej” będzie 26 maja również o g. 10.00.
W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Jezusa w Eucharystii.

W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe, które będą codziennie po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

W piątek -3 maja, będziemy obchodzić uroczystości NMP Królowej Polski . Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Jest to I Piątek miesiąca i szczególna okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. O g. 10.30, będzie sprawowana Msza św. w int. Ojczyzny i w int. druhów strażaków z terenu naszej gminy. Zapraszamy!

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy przygotować swoich chorych do tych odwiedzin. W sobotę z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii. Przypominamy, że jest to czas comiesięcznej wymiany tajemnic różańcowych. Intencja Różańca św. na maj: za dzieci pierwszokomunijne naszej parafii.

Za tydzień o g. 9.00, w najbliższą niedzielę przypadającą po liturgicznym wspomnieniu św. Floriana, patrona strażaków, wzorem lat ubiegłych, będzie sprawowana w naszym parafialnym kościele Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Będzie to Msza św. dziękczynna za posługę i wielorakie dobro czynione przez naszych strażaków na rzecz mieszkańców tutejszej parafii, a zarazem błagalna o Boże błogosławieństwo, łaski i potrzebne dary dla druhów strażaków OSP z terenu parafii Błaszki, oraz stałą opiekę św. Floriana. Będziemy się również modlić za naszych parafian aby Bóg ich chronił od pożarów i różnego rodzaju wypadków.

Rok 2019 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Moniuszkowskim z racji dwusetnej rocznicy urodzin naszego wielkiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Z tej racji w sobotę – 4 maja o g. 16.00 w dworze w Kalinowej odbędzie się Koncert Galowy prezentujący dorobek Moniuszki w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej z prowadzącym Kazimierzem Kowalskim. W imieniu Polskiej Agencji Koncertowej w Łodzi, Burmistrza Błaszek i swoim własnym zapraszamy Państwa do udziału w tym kulturalnym wydarzeniu!