1. Wczoraj (sobota) zakończył się w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dzieciom pierwszokomunijnym                i ich rodzicom dziękujemy za codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku rodzice dzieci                        I-komunijnych złożyły ofiary pieniężne na renowację naszej świątyni parafialnej w wysokości 3.500 zł.  Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za ten dar.

2. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Liturgii Kościoła okres wielkanocny.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze polecamy artykuł „Powołani w Diecezji Kaliskiej” prezentujący 4 neoprezbiterów  naszej diecezji oraz  materiał o objawieniach św. Józefa.  Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

4. Jutro (poniedziałek) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00  i 18.00.

5. Jutro (poniedziałek), na g. 16.00 zapraszamy na spotkanie do kościoła wszystkie dzieci, które                          w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Będzie to spotkanie przygotowujące do Komunii św. rocznicowej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 10.00. W sobotę o g. 8.30 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania         z sakramentalnej spowiedzi. Miejsca w nawie głównej i w prezbiterium naszego kościoła prosimy zostawić w przyszłą niedzielę o g. 10.00 wolne dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.

6. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

7. W czwartek o g. 19.00, będzie godzinna adoracja Jezusa  w Eucharystii. Zapraszamy !

8. W sobotę – 26 maja, przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom złóżmy w tym dniu  najlepsze życzenia                  i ogarniajmy je swoją modlitwą, zarówno te żyjące jak i zmarłe.

9. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. W sumie do dnia 19 maja 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  409.848 zł.  Wydaliśmy natomiast na ten cel dotychczas kwotę 278.400 zł. Całość zaś renowacji świątyni  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 120.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

10. 2 czerwca (sobota) odbędzie się IV Ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasnej Górze. Nasza Parafia organizuje także wyjazd na to wydarzenie. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmują panie: Teresa Szczepańska i Elżbieta Drobnik. Zapraszamy!

11. Nasza parafia organizuje wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 2 czerwca. Koszt wyjazdu to 50zł (cena obejmuje: przejazd, wejście, ubezpieczenie i parking). Zapisy u ks. Marcina do 25 maja.                                               Natomiast 7 czerwca organizujemy wyjazd do Kalisza na Diecezjalne spotkanie młodzieży. Zapisy                  u ks. Marcina do 30 maja.

12. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.