1.    Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą nadal przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne „cegiełki”.

2.    Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi o rekolekcjach wielkopostnych z Maryją w 100-lecie objawień w Fatimie i o kobietach z naszej diecezji. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3.    Od dziś do przyszłej niedzieli przeżywać będziemy tydzień modlitw o trzeźwość w narodzie.

4.    Jako parafia nadal angażujemy się w Caritasowski program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS-u mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki. Dary te będą wydawane jutro i pojutrze (pon. i wtorek) w godz. od 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem (np. torba, karton, itp.) do pobrania darów.

5.    Jutro -  poniedziałek (27 lutego) o g. 19.00 będzie pierwsze tegoroczne spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich radnych!

6.    W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. W środę  – 1 marca, będziemy też w Polsce obchodzić, po raz kolejny, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00.  Msza św. o g. 9.00 będzie Mszą ekspiacyjno-błagalną za naszą Ojczyznę, zamówioną przez wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej parafii w odpowiedzi na publiczną profanację naszych największych świętości podczas bluźnierczego spektaklu „Klątwa”, wystawionego tydzień temu w Warszawie. W środę obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.
7.    W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

8.    W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest więc okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszami św.

9.    W najbliższą sobotę  od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.     Z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii. Zachęcamy też chętne osoby do tworzenia nowej, siódmej już Róży Różańcowej w naszej parafii, która by była kolejnym naszym prezentem modlitewnym dla Matki Bożej na Jubileusz 100-lecia Objawień w Fatimie. . Intencja różańcowa na marzec: „O nawrócenie grzeszników”.

10.    Przypominamy, że w dniach od 3 – 5 marca, w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu, na ul. Stawiszyńskiej 2 (u O.O. Jezuitów) odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla Par Niesakramentalnych. W piątek i sobotę (3 i 4 marca) nauki będą głoszone na Mszy św. o g. 19.00, a w niedzielę zaś po Drodze Krzyżowej ulicami Miasta na g. 17.00. Rekolekcje prowadzi wieloletni duszpasterz Par Niesakramentalnych w Diecezji bydgoskiej O. Mieczysław Łusiak SJ. Wstęp wolny. Zainteresowanych zapraszamy!

11.    W przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

12.    W odpowiedzi na nasz apel dotyczący renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach swoją ofertę w tej kwestii przedstawiło kilka firm budowlanych (z Łodzi, z Sieradza, z Kalisza i z Turku). W najbliższym tygodniu planujemy spotkanie podczas którego dokonamy ostatecznego wyboru firmy, która się podejmie planowanego dzieła.

13.     Dziś swoje imieniny obchodzi Siostra Ola. Drogiej Solenizantce dziękujemy za oddaną pracę w naszej parafii, zwłaszcza na rzecz religijnego wychowania dzieci, i życzymy wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego oraz stałej opieki Matki Bożej, dużo radości i dobrego zdrowia, i oczywiście mocnego głosu i rozśpiewanego serca byśmy dzięki posłudze Siostry mogli wszyscy przybliżać się do Boga. Ad multos annos!!!