Po zimowej przerwie, wznowiliśmy prace związane z elewacją naszej świątyni. Postawione są już rusztowania i trwa skuwanie starego tynku na północnej ścianie naszego kościoła. W minionym tygodniu Barbara Lindner z Gzikowa ofiarowała 1.000 zł., a anonimowy ofiarodawca z ul. Ogrodowej w Błaszkach złożył ofiarę w wysokości 2.000 zł. na ten cel.
W sumie więc do dnia 21 kwietnia 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  399.085 zł.  Wydaliśmy natomiast na ten cel dotychczas (włącznie z wykonanymi już wszystkimi oknami drewnianymi) kwotę 278.400 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 131.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.
W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. Składamy serdeczne podziękowanie  ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.
Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła.  O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.