1. 1.Tydzień temu odbyła się w naszym kościele Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Bogu niech będą dzięki. Z racji tej uroczystości rodzice wspomnianych dzieci złożyli w prezencie ofiarę pieniężną w wysokości 2.750 zł. na remont wnętrza naszej świątyni oraz modernizację parafialnych sal.  Bóg zapłać! Na dzień 30 maja br.  na ostateczne sfinansowanie wspomnianych inwestycji potrzebujemy jeszcze 82.290 zł.

 

  1. Kochani, zwracamy się do Was znów z serdeczną prośbą i zaproszeniem do włączenia się w naszą parafialną akcję nabywania losów wspierających potrzeby wspólnoty.Losy można nabywać dzisiaj po zakończeniu Mszy św. lub podczas trwania festynu. Podczas nabywania losów radni parafialni i wolontariusze będą odrywać oznaczony element losu — jedna część zostanie wrzucona do specjalnie przygotowanej puszki, druga natomiast pozostanie u osoby nabywającej jako potwierdzenie udziału w losowaniu nagród, które odbędzie się podczas naszego Festynu Parafialnego.Raz jeszcze z całego serca zapraszamy wszystkich Parafian, całe rodziny, dzieci, młodzież oraz naszych gości do wspólnego świętowania. 

 

  1. 3.Jutro  i we wtorek o g. 16.00 zapraszamy do kościoła, na próbę sypania kwiatków z siostrami i paniami katechetkami dziewczynki chętne do sypania kwiatków przed Jezusem Eucharystycznym podczas procesji Bożego Ciała.  Prosimy aby na tę próbę przyszły koniecznie również mamy tych dzieci.  

 

  1. W środę o 18.00 zapraszamy naszą scholkę parafialną na próbę śpiewu.

 

  1.  W czwartek będzie uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. będą w środę o g. 19.00 w Brończynie, a w Błaszkach w czwartek o g.  8.00, 11.00 i o g. 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Pl. Niepodległości. Prosimy, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało”  wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I-komunijne  i „rocznicowe”,  ERM oraz wszystkich wiernych. Policję naszą prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 13.30. W czwartek nie będzie adoracji eucharystycznej wieczorem tylko podczas procesji  z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza  asystę i dzieci do udziału we Mszach wieczornych, po których będzie procesja eucharystyczna. 

 

  1. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Dzieci I-komunijne zapraszamy do spowiedzi w piątek już od g. 17.00. 

 

  1. W sobotę o g. 9.00  będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować. 

 

  1. W sobotę z racji  I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy  zwłaszcza Wspólnotę „Niewolników Maryi” oraz wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Int. Różańca na czerwiec: „Za dzieci i młodzież naszej parafii”

 

  1. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie budujących się kościołów w naszej diecezji. Prosimy o wsparcie.

 

  1. 10.W dniach 13 – 14 czerwca br. organizujemy jako parafia dwudniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Koszt pielgrzymki – 330 zł. od osoby. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do zainteresowania się naszą propozycją. Zapisywać się można do przyszłej niedzieli włącznie.

 

  1. 11.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”  oraz nowy „czerwcowy” numer miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.  Zachęcamy do nabywania i lektury.

 

  1. 12.Prosimy nadal  o modlitwę w int. pokoju na  świecie oraz  w int. naszej Ojczyzny.