1. Wczoraj zakończył się w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dziękujemy dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom za regularne uczestniczenie w tym tygodniu we Mszy św. i zaprzyjaźnianie się z Jezusem Eucharystycznym oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W ramach prezentu dla parafii w tym roku rodzice dzieci I-komunijnych złożyli ofiarę pieniężną na odświeżenie  i malowanie wnętrza naszej świątyni oraz remont salek parafialnych w wysokości 2.500 zł.  Serdecznie dziękujemy!. Na dzień 16 maja br. na ostateczne sfinansowanie wspomnianych inwestycji potrzebujemy jeszcze  86.040 zł.

 

  1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to kolejny dzień nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

 

  1. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g 12.00 i na spotkanie po tej Mszy wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Będzie to spotkanie przygotowujące do Komunii św. rocznicowej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę – 24 maja br. o g. 10.00. Wszystkie te dzieci zapraszamy  również na spotkanie w piątek o g. 16.00. W sobotę o g. 9.00 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej. Miejsca w nawie głównej    i w prezbiterium naszego kościoła,                                           w przyszłą niedzielę o g. 10.00,  prosimy zostawić wolne dla dzieci rocznicowych  i ich rodziców.

 

  1. Z racji przeżywanej co roku w maju Niedzieli powołaniowej, dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego, w którym klerycy Diecezji Kaliskiej przygotowują się do kapłaństwa. Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie na wspomniany cel!

 

  1. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

 

  1. W czwartek o g. 17.00 w miejscowości Maciszewice, nastąpi poświęcenie nowej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem. Na to wydarzenie zapraszamy zarówno mieszkańców  Maciszewic jak i inne zainteresowane osoby.  W  czwartek o g. 19.00 Pan Jezus zaprasza na  cotygodniową adoracja Najświętszego Sakramentu !

 

  1. W piątek o g. 19.00 zapraszamy do Salki parafialnej naszą młodzież na spotkanie KSM, a ministrantów zapraszamy na zbiórkę ministrancką w sobotę o g. 10.00.

 

  1. W piątek o g. 19.30 ks. proboszcz zaprasza na spotkanie Radnych Parafialnych oraz osoby chcące zaangażować się w organizację festynu parafialnego. Serdecznie zapraszamy!

 

  1. Wspólnotę „Niewolników Maryi” oraz  wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie formacyjne po tej Mszy św.

 

  1. 10.W dniach 13 – 14 czerwca br. organizujemy jako parafia dwudniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Koszt pielgrzymki – 330 zł. od osoby. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do zainteresowania się naszą propozycją.

 

  1. 11.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”  oraz „majowy” numer miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.  Zachęcamy do nabywania i lektury.

 

  1. 12.Prosimy nadal  o modlitwę w int. pokoju na  świecie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

 

  1. Losy można nabywać:– po każdej Mszy Świętej u naszych wolontariuszy, którzy będą prowadzili ich dystrybucję lub w kancelarii parafialnej podczas godzin urzędowania, Każdy los ma znaczenie i każdy bierze udział w losowaniu. Na miejscu radni parafialni będą odrywać oznaczony element losu — jedna część trafi do puszki, natomiast druga pozostanie u osoby nabywającej jako potwierdzenie udziału. Z nabytymi losami prosimy przybyć na nasz rodzinny festyn i wziąć udział w loterii fantowej. Kochani, nawet najmniejszy gest ma wielką wartość, kiedy płynie z dobrego serca. Wspólnie budujemy dobro naszej parafii, wspólnie troszczymy się o jej przyszłość   i wspólnie pokazujemy, że potrafimy być razem                                    w ważnych sprawach.Za każdą życzliwość, otwarte serce i okazane wsparcie składamy serdeczne  i szczere: „Bóg zapłać”.