Dziś przeżywamy w Błaszkach uroczystość I Komunii św. 50-cioro dzieci po długich przygotowaniach wczoraj przeżyły I sakramentalną spowiedź, a dziś po raz pierwszy przyjmą Boga w postaci w eucharystycznej do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za te dzieci, a dzieci prosimy o jak najczęstszei godne przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św. oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.
Przed nami Biały Tydzień, którego celem jest wyciszenie i pomoc w pełnym przeżywaniu sakramentu. Przez cały więc najbliższy, tzw. Biały Tydzień, aż do soboty włącznie, zapraszamy dziecipierwszokomunijnez rodzicami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przezcodzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. Jutro (poniedziałek) będą rozdane pamiątkowe obrazy pierwszokomunijne. We wtorek, o g. 6.00 wyjeżdżamy z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. W środę będzie poświęcenie Pisma św. i różnych dewocjonaliów oraz religijnych pamiątek. W piątekbędą dzieciom rozdane książeczki pierwszo piątkowe,a w sobotę będzie poświęcenierowerów.
Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych. Tydzień temuw miejscowości Bukowina odbyło siępoświęcenie nowego krzyża przydrożnego. Z tej racji w najbliższą sobotę o g. 7.00 w naszym kościele parafialnym będzie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna w int. mieszkańców Bukowiny. Serdecznie zapraszamy. Mieszkańcy Bukowiny ofiarowali 320 zł.na remont wnętrza naszej świątyni oraz modernizację parafialnych sal.Bóg zapłać! Na dzień 9 maja br.na ostateczne sfinansowanie wspomnianych inwestycji potrzebujemy jeszcze 88.540 zł.
W środę będziemy mieć w parafii Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do tej modlitwy. W środę też o g. 18.00 zapraszamynaszą scholkę parafialną na próbę śpiewu.
Wczwartek o g. 19.00 Pan Jezus zaprasza nacotygodniową adoracja Najświętszego Sakramentu !
W piątek o g. 19.00 zapraszamy do Salki parafialnej naszą młodzież na spotkanie KSM.
W sobotę o 10.00 zapraszamy wszystkich naszych ministrantów na zbiórkęministrancką.
W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g 12.00 i na spotkanie po tej Mszy wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Będzie to spotkanie przygotowujące do Komunii św. rocznicowej, która odbędzie za 2 tygodnie – 24 maja br. o g. 10.00.
Z racji przeżywanej co roku w maju Niedzieli powołaniowej, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego, w którym klerycy Diecezji Kaliskiej przygotowują się do kapłaństwa. Prosimy o wsparcie !
W dniach 13 – 14 czerwca br. organizujemy jako parafia dwudniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Koszt pielgrzymki – 330 zł. od osoby. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do zainteresowania się naszą propozycją.
Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna”oraz nowy „majowy” numer miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”.Zachęcamy do nabywania i lektury.
Prosimy nadalo modlitwę w int. pokoju naświecie orazw int. naszej Ojczyzny.
Z racji wspomnienia w minionym tygodniu św. Floriana, patrona strażaków dziś o g. 10.00 będzie sprawowana Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Naszym strażakomdziękujemy za posługę i wszelkie dobro czynione na rzecz mieszkańców naszej parafii, wypraszamy im Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i stałą opiekę św. Floriana oraz modlimy się za naszych parafian aby Bógchronił ich od pożarów i różnego rodzaju wypadków.