1. Tydzień temu Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę na rzecz renowacji wnętrza naszej świątyni. Zebrano  2.460 zł. W sumie na dzień 7 lipca 2024 r. na ten cel dysponujemy kwotą 31.040 zł. Dziękując za dotychczasowe datki pieniężne nadal prosimy wszystkich  o zrozumienie i wsparcie.

  2. W środę w parafii naszej będziemy przeżywać Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich w tym dniu, w dowolnym czasie, na tę modlitwę! 

  3. W sobotę, z racji 13 dnia miesiąca, wyjątkowo przed Mszą św. wieczorną, czyli o g. 17.30, będzie „nabożeństwo fatimskie” z procesją różańcową i z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

  4. Ponownie informujemy, że 28 lipca (niedziela) będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny,  a w niedzielę 18 sierpnia odpust ku czci św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Prosimy aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku mieszkańcy sołectwa Wójcice.

  5. Dziś ponownie rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Zachęcamy do nabywania i lektury.

  6. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz  o pokój na świecie.

  7. Pragniemy poinformować, że dekretem Biskupa Ordynariusza z dniem 31 lipca br. zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Zbigniew Kołodziejczyk i zostaje skierowany do posługi administratora w parafii p.w. św. Marcina bpa w Piątku Wielkim, dekanacie Stawiszyńskim.  Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Zbigniewa Kołodziejczyka – przyjdzie pracować ks. Piotr Dobrychłop z Sycowa. Ks. Zbigniew Kołodziejczyk pracował jako wikariusz w Błaszkach  2 lata. Za ten czas posługi kapłańskiej w naszej parafii dziękujemy i życzymy szybkiego zaklimatyzowania się i dobrej posługi w nowym miejscu, a ks. Piotrowi Dobrychłop życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę zarówno w intencji ks. Zbigniewa jak i ks. Piotra.

  8. Ogłoszenie dla Brończyna: Informujemy, że przez wakacje, z powodu obecności tylko jednego księdza w parafii, Msze św. w Brończynie będą przeniesione  z niedzieli o g. 8.30 na sobotę o g. 19.00. Prosimy o wyrozumiałość i uwzględnienie tej zmiany przy planowaniu swego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w Brończynie.