1. Tydzień temu przeprowadzona była zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w Polsce. Zebraliśmy na ten cel 780 zł.  Bóg zapłać za Wasze wsparcie.

  2. W miniony czwartek w kościele parafialnym w Błaszkach odbyła się  uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza naszej Diecezji  Biskupa Damiana Bryla, który udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Nowo bierzmowanej młodzieży dziękujemy za przystąpienie do sakramentu bierzmowania i życzymy im coraz dojrzalszego życia chrześcijańskiego. W ramach prezentu dla parafii młodzież bierzmowana złożyła ofiarę pieniężną na renowację wnętrza naszej świątyni w wysokości 3.600 zł. Serdecznie dziękujemy młodzieży i ich rodzicom za ten dar. W sumie, na dzień 15 czerwca br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 28.080 zł. Bóg zapłać.

  3. W środę zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Apostolstwa pomocy Duszom Czyśćcowym. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

  4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy, jak co tydzień, na godzinną adorację eucharystyczną.

  5. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W piątek o g. 8.00 będzie Msza św. w int. dzieci i młodzieży  Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych naszej parafii. Zapraszamy wszystkich uczniów  i nauczycieli do udziału  w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok edukacji szkolnej.

  6. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić  „Dzień Ojca”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkich ojców,    a zwłaszcza za swoich ojców, zarówno żywych jak i zmarłych. 

  8. 21 września 2024 r. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą do naszych parafian przeżywających w tym roku 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa o zgłoszenie nam do przyszłej niedzieli następujących danych:  imiona i nazwiska jubilatów,  datę ślubu oraz adres zamieszkania. Dane te zostaną przesłane do Kurii Diecezjalnej, która następnie przygotuje i wyśle do jubilatów imienne zaproszenia.

  9. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . W numerze polecamy artykuły o ojcach z racji szczególnego ich dnia, o walce wokół lekcji religii w szkole, o ścieraniu się różnych opcji politycznych i wizji przyszłości naszego kontynentu po ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego i o modlitwie do św. Józefa o obronę chrześcijańskich korzeni i wartości w Europie. Zachęcamy do nabywania i czytania. 

  10. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz  o pokój na świecie.