1. Wczoraj (sobota) zakończył się w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za regularne uczestniczenie w tym tygodniu we Mszy św. i zaprzyjaźnianie się z Jezusem Eucharystycznym oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku rodzice dzieci I-komunijnych złożyli ofiarę pieniężną na rzecz renowacji wnętrza naszej świątyni w wysokości 2.500 zł. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych. W sumie na dzień 18 maja 2024 r. na rzecz renowacji wnętrza naszej świątyni dysponujemy kwotą 23.480 zł. Kolejna comiesięczna kwesta Radnych naszej Parafii na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę. Dziękując za dotychczasowe datki pieniężne nadal prosimy wszystkich                                  o zrozumienie i wsparcie.

  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego., a jutro będzie święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jutro będą o g. 7.00 i g. 18.00.

  3. Z racji przeżywanej co roku w maju Niedzieli powołaniowej, dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego, w którym klerycy Diecezji Kaliskiej przygotowują się do kapłaństwa. Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie na wspomniany cel!

  4. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dziś na Mszę św. o g. 12.00 oraz na spotkanie zaraz po tej Mszy św. Na to spotkanie zapraszamy również świadków naszych kandydatów do bierzmowania. Świadkiem bierzmowania powinien być chrzestny lub chrzestna, o ile prowadzą życie chrześcijańskie. Serdecznie zapraszamy!

  5. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem w Błaszkach będzie miał miejsce kiermasz ciast, zorganizowany przez  Rodziców wraz z dziećmi ze scholii parafialnej. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup nowych pelerynek dla dzieci ze scholii. Z góry dziękujemy za zainteresowanie. Bóg zapłać!

  6. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

  7. W przyszłą niedzielę przypada „Dzień Matki”. Pamiętajmy nie tylko o życzeniach ale też o modlitwie w int. żyjących jak i zmarłych naszych mam.

  8. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Nadal zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych i do dbania  o nie.

  9. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy szczególnie teksty z informacjami o wyświęconych w tym roku kapłanach naszej Diecezji oraz o św. Józefie. Zachęcamy do nabywania i czytania..                              

  10. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie.

  11. Informujemy, że Parafia nasza oferuje gratisowe oddanie gruzu i szlaki, znajdujących się na posesji parafialnej. Osoby zainteresowane tą ofertą proszone są o kontakt z ks. proboszczem.