1. Pragniemy poinformować, że Zarząd i Pracownicy Banku Spółdzielczego w Błaszkach ofiarowali 1.000 zł. na rzecz sfinansowania  renowacji naszego parkanu kościelnego. Bóg zapłać! Potrzebujemy więc jeszcze ok. 71.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dziękując ofiarodawcom nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie.  

 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wspomniany cel. Prosimy też wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

 3. W środę będziemy przeżywać w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na krótką modlitwę. 

                 
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na swoje comiesięczne spotkanie   w najbliższą środę o g. 19.30. Będzie to spotkanie z panami: Piotrem i Jackiem z zespołu  „Wyrwani z niewoli” z Białegostoku . Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Natomiast w czwartek o g. 8.30 oraz o g. 10.30 Centrum Kultury w Błaszkach odbędzie się koncert „ku wolności” przeprowadzony przez zespół „Wyrwani z niewoli”. Wstęp na koncert wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

 5. W czwartek o g. 18.30 ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie całą naszą Radę Parafialną.

 6. W najbliższą sobotę – 18 listopada  organizujemy  wyjazd autokarowy  do Warszawy na Sympozjum o wpływie złego ducha na nasze życiowe wybory.  Wyjazd sprzed kościoła, koszt zależny od ilości chętnych. Zapisy przyjmuje Elżbieta Drobnik (tel. 723159191). Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji w przyszłą niedzielę będziemy się modlić za ubogich, a po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc ubogim. 

 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00, w bliskości liturgicznego wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń dzieci i młodzieży ze scholi parafialnej oraz oficjalne przyjęcie do scholii nowych śpiewaków. Zapraszamy do  wspólnej modlitwy. 

 9. Ponownie informujemy, że ogłaszamy jak co roku nabór osób  z terenu naszej parafii, chcących otrzymać pomoc żywnościową z Caritas Diecezji Kaliskiej, Stosowne skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej wydaje GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcący ją otrzymywać,  w ciągu najbliższego tygodnia, udały się do siedziby GMOPS-u  Błaszkach po takie skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

 10. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Wciąż też są do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

 11. Dzisiaj poświęcimy opłatek, którym będziemy się łamać podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Opłatek ten będziemy rozprowadzać od przyszłej niedzieli. O czasie i formie rozprowadzania tegoż opłatka poinformujemy w przyszłą niedzielę. 

 12. Można nadal zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy. Prosimy nadal wszystkich o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

 13. Na naszym cmentarzu mamy coraz większy problem z dużą ilością śmieci, dlatego prosimy usilnie wszystkich  aby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze z grobów swoich bliskich. Pomoże nam to szybciej uporać się z dużą ilością śmieci i łatwiej zadbać o porządek na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc.  Przypominamy też, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym.