1. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do   I Komunii św. wraz z rodzicami. Po tym spotkaniu będzie też pobierana miara od dzieci, które zamawiają alby pierwszokomunijne.

 2. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili  zbiórkę do puszek na rzecz  sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego, a w Uroczystość Wszystkich Świętych także na cmentarzu została przeprowadzona kwesta na ten sam cel. Razem podczas dwudniowej zbiórki zebrano kwotę 7.084 zł.   W sumie więc na dzień 4 listopada 2023 r. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 169.989 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 72.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w tym roku inwestycji. Dziękując wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

   
 3. W środę zapraszamy na spotkanie Koło Przyjaciół Radia Maryja. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne. 

 4.  W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

 5. W sobotę - 11 listopada, przypada  105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O g. 9.00 będzie  sprawowana, jak co roku, Msza Św. w int.  naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wspomniany cel. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

 7. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze  refleksje powyborcze i o Narodowym Święcie Niepodległości,  o kobietach w 105 rocznicę uzyskania praw wyborczych, o tym jak zaradzić kryzysowi wiary młodych i wiele innych ciekawych artykułów. Wciąż też są do nabycia, jak co roku, kalendarze diecezjalne na przyszły rok, po10 zł. za 1 egz.  Zachęcamy do nabywania.

 8. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. 

 9. Siedem lat temu nasza parafia podpisała umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na rzecz nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących w parafii, w ramach tzw. Programu FEAD. Kolejny etap realizacji tego programu będzie obejmował pomoc żywnościową w okresie od grudnia 2023 do czerwca 2024 r.  Pomoc tę mogą otrzymywać tylko osoby  z terenu naszej parafii,  zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami kryterium dochodowego. Stosowne skierowania tym właśnie osobom wydaje GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy żywnościowej i chcący ją otrzymywać,  w ciągu dwóch najbliższych tygodni, udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym czasie lista będzie zamknięta i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

 10. Można nadal zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Zachęcamy. Prosimy nadal wszystkich o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.