1. Dziś przeżywamy w Błaszkach uroczystość I Komunii św. 57 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły I sakramentalną spowiedź, a dziś po raz pierwszy przyjmą (przyjęły) Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za te dzieci, a dzieci prosimy o jak najczęstsze i godne przyjmowanie   Pana Jezusa w Komunii św. oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

  2. Przed nami Biały Tydzień, którego celem jest wyciszenie i pomoc w pełnym przeżywaniu sakramentu. Przez cały więc najbliższy, tzw. Biały Tydzień, aż do soboty włącznie, zapraszamy dzieci  pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez  codzienny   udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. We wtorek, o g. 6.00 wyjeżdżamy z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać u ks. Proboszcza. Koszt wyjazdu 50 zł. od osoby. W środę będzie poświęcenie Pisma św. i różnych dewocjonaliów oraz religijnych pamiątek pierwszokomunijnych, w czwartek będą rozdane pamiątkowe obrazy pierwszokomunijne, a w piątek książeczki pierwszo piątkowe.  Natomiast w sobotę będzie poświęcenie  rowerów.

  3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze o nabożeństwach majowych, o Objawieniach i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

  4. Jutro, we wtorek i środę – jak co roku przed uroczystością Wniebowstąpienia, będziemy obchodzić dni modlitw o urodzaje modląc się o błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje.

  5. W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do modlitwy!

  6. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu! 


  7. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy piątek o g. 16.30. Będzie to spotkanie ewangelizacyjne z Martą Przybyła z Poznania. Spotkanie będzie miało charakter otwarty dlatego też mogą na nie przybyć również inne osoby, a zwłaszcza młodzież. Zapraszamy.

  8. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować.

  9. Z racji przeżywanej co roku w maju tzw. Niedzieli powołaniowej, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby Seminarium Duchownego, w którym klerycy Diecezji Kaliskiej przygotowują się do kapłaństwa. Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie na wspomniany cel!

  10. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Nadal zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych i do dbania o nie.

  11. Wszystkich zachęcamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.