1. Tydzień temu Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę pieniężną na remont dalszej części naszego parkanu kościelnego. Zebrano podczas kwesty 2.644 zł. Na dzień 6 maja br. dysponujemy na ten cel kwotą 127.304 zł.  Dlatego dziękując za dotychczasowe datki pieniężne na ten cel nadal prosimy wszystkich o zrozumienie  i wsparcie naszej wspólnej inwestycji.

  2. Dziś gościmy w naszej parafii S. Kazimierę ze Zgromadzenia Sióstr Obliczanek, która podczas każdej Mszy św. głosi prelekcję o założycielce swego Zgromadzenia - Siostrze Elizie Cejzik, z racji 125 rocznicy jej śmierci. Bóg zapłać czcigodnej Siostrze za przybliżenie nam postaci i przesłania duchowego S. Elizy Cejzik.

  3. Dziś rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna”. W numerze o nabożeństwach majowych, o Objawieniach i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

  4. Rozpoczął się już maryjny miesiąc maj. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach  i krzyżach przydrożnych, do dbania o nasze kapliczki i krzyże przydrożne oraz do modlitwy przy nich. 

  5. W poniedziałek i wtorek o g. 16.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na kolejne próby przed I Komunią św. Natomiast w sobotę o g. 9.00 odbędzie się spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy!

  6. W środę zapraszamy na spotkanie „Koło Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne. Zapraszamy.

  7. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu! 

  8. W przyszłą niedzielę o g. 10.00 będziemy w naszym kościele parafialnym przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium oraz w nawie głównej na tej Mszy św. są zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Prosimy wszystkich aby to uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę. 

  9. Wszystkich zachęcamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.