1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi obszerne relacje ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, liczne fotografie, cytaty z papieskich wypowiedzi i świadectwa. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Jutro (poniedziałek) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W związku z tym porządek Mszy św. w poniedziałek będzie niedzielny. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół, zbóż, owoców i kwiatów. O g. 9.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego z udziałem pocztów sztandarowych z LO w Błaszkach.

3. W poniedziałek po południu wracają autokarem z Jasnej Góry błaszkowscy pielgrzymi, którzy od minionego wtorku, pod duchowym kierownictwem naszego wikariusza, ks. Marcina Szymczaka i ks. Rafała Wawrzyniaka z Koźminka, biorą udział w siódmej pieszej pielgrzymce błaszkowskiej na Jasną Górę. Bogu niech będą dzięki za dar tej pielgrzymki, a pielgrzymom dzięki za trud pielgrzymowania i za dar modlitwy.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w poniedziałek o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi" i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę. W tym dniu jest odpust parafialny w Wojkowie.

5. W piątek, 19 sierpnia o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 będą dożynki parafialne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie proszę mieszkańców Gzikowa o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych.

7. W minionym tygodniu wykonaliśmy na cmentarzu parafialnym nowy chodnik z kostki brukowej o powierzchni 100 m 2 z pieniędzy składanych za instalowanie pomników. Nadal przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, po raz kolejny, aby śmieci z grobów wrzucać do znajdujących się na cmentarzu kontenerów. Prosimy też aby gruzu po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.

8. W marcu br. przez dwie niedziele na naszym placu kościelnym była przeprowadzana zbiórka pieniężna dla małej Zosi Glapińskiej z Borysławic chorej na nowotwór. Natomiast jutro (poniedziałek) - 15 sierpnia - w uroczystość Wniebowzięcia NMP, nasza parafia organizuje pomoc dla 6-letniej Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna, chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego (neuroblastoma). Kwesta odbędzie się po każdej Mszy św. Bądźmy miłosierni i pomóżmy Gabrysi w leczeniu – każda złotówka ma znaczenie! Za każdą okazaną pomoc dziękujemy! Bliższe informacje znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.