1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Dziś kończymy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia brzmiało: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata". Otaczajmy modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów. Zbiórka na te pojazdy będzie dzisiaj po Mszach św., a po Mszy wieczornej (w niedzielę) odbędzie się także poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

3. We wtorek – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji we wtorek w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazanie odpustowe będzie głosił ks. Daniel Wawrzyniak pochodzący ze Szczytnik, a obecnie pracujący jako proboszcz w Nowej Wsi Książęcej. Po „sumie odpustowej" będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. Msze odpustowe w tym dniu będą według porządku niedzielnego.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki" dla ofiarodawców.

5. Osoby jadące na ŚDM do Krakowa gromadzą się w niedzielę 24 lipca 2016 r. o godz. 23:00 na stacji PKP w Kaliszu. Pociąg w kierunku Krakowa odjedzie o godz. 23:46. Powrót z ŚDM: wyjazd z Krakowa w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 21:33, dojazd do PKP Kalisz o godz. 3:01. Dojazd i powrót z Kalisza we własnym zakresie. Na FACEBOOK – ŚDM Błaszki podane są informację co należy zabrać do Krakowa. Prosimy wszystkich o modlitwę.

6. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Marcina. Szczegóły na plakacie.