1. Dziś o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci 2 obrusów. Bóg zapłać!

2. Dziś, podczas wszystkich Mszy św., zaraz po ogłoszeniach, wystąpią Radni parafialni, którzy przybliżą i naświetlą nam sprawy związane z tynkowaniem kościoła. Po Mszach św. będzie też , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na ten cel. Będą już także rozdawane stosowne „cegiełki" dla ofiarodawców. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o niedawnym cudzie eucharystycznym w Legnicy oraz prezentacja nowych neoprezbiterów, którzy za kilka tygodni rozpoczną służbę w naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania.

4. Jutro (poniedziałek) – o g. 19.30, odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych oraz osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialnego 26 czerwca br. swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórców ludowych.

5. W środę ma swoje spotkanie „Kółko gitarowe": I grupa o g. 15.00, a II o 15.30, natomiast Zespół „Mocni Głosem" ma swoją próbę w środę o g. 16:30.

6. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

7. Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała". Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała". Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej, dzieciom, które sypały kwiatki i dzieciom, które w pięknych strojach utworzyły patriotyczny orszak polskich świętych na przestrzeni dziejów Polski oraz Siostrom „Obliczankom". Wszystkim składamy „Bóg zapłać!" Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. Zgodnie z tradycją, w czwartek na zakończenie liturgii odbywa się błogosławienie wianków i ziół. Po liturgii zaś, o g. 19.00 w czwartek będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

8. W piątek po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W piątek też przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W tym dniu nie ma postu.

9. W piątek o g. 19:00 zapraszamy na spotkanie informacyjne wszystkich którzy udają się na Lednicę. Wyjazd z parkingu przy kościele w Błaszkach w sobotę 4 czerwca o g. 8:00. Powrót 5 czerwca około g. 4:00 rano.

10. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to to szczególna okazja do spowiedzi. Zapraszamy zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne. Intencja Różańca na czerwiec: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne".

11. W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów.

12. W dniach 11 – 17 lipca br. nasza parafia organizuje wczasorekolekcje nad morzem, dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wyjazdu i prosimy się zapisywać W gablocie jest umieszczony stosowny plakat.

13. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach zwraca się z prośbą o zbiórkę makulatury: gazety, książki, kartony, dokumenty – wyłącznie rozdarte ze względu na ochronę danych osobowych. Makulaturę można związać lub zapakować w kartony, torby papierowe lub reklamówki i przekazać do budynku LO w Błaszkach.

14. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum narodowej wdzięczności Bogu. Można brać materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu wyłożone chórem.