1. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii, jak i w całej Polsce, była przeprowadzona zbiórka pieniężna na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zebraliśmy na ten cel 570 zł. Dziękujemy!

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi o niedawnym cudzie eucharystycznym w Legnicy oraz prezentacja nowych neoprezbiterów, którzy za kilka tygodni rozpoczną służbę w naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania.

3. Jutro (poniedziałek) o g. 17.30 zapraszamy do kościoła, na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami, wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym podczas procesji Bożego Ciała. Będzie próba sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne, Krucjatę Eucharystyczną i dzieci młodsze. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.
4. We wtorek o g. 16.00 będzie spotkanie wszystkich dzieci klas IV, przygotowujących się do swej Komunii rocznicowej wraz z rodzicami. Będziemy przeżywać próbę generalną przed tą uroczystością. W sobotę o g. 15.00 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi. W przyszłą niedzielę, o g. 10.00, będzie Komunia rocznicowa. Prosimy aby miejsca w ławkach nawy głównej zostawić wolne dla rodziców tych dzieci.

5. W środę, od rannej do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w naszym kościele Jerycho Maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.
6. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała" – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Prosimy, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało" w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne i „rocznicowe", Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała" od g. 11.30 do 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym ciele" zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci. W najbliższy czwartek nie będzie, wieczornej adoracji eucharystycznej, gdyż w tym dniu adoracja będzie w czasie procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

7. W sobotę o g. 10.00 będzie próba generalna kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę, podczas wszystkich Mszy św., wystąpią Radni parafialni, którzy przybliżą i naświetlą nam sprawy związane z tynkowaniem kościoła. Po Mszach św. będzie też , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na ten cel. Będą już także rozdawane stosowne „cegiełki" dla ofiarodawców. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.
9. W dniach 11 – 17 lipca br. nasza parafia organizuje – jak co roku - wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu. W gablocie jest umieszczony stosowny na ten temat plakat.

10. Na stolikach pod chórem wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem". Można się także wpisać na listę poparcia projektu ustawy o zakazie aborcji.

11. Komitet społeczny dla Zosi składa podziękowanie za oddanie krwi i wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Zosi Glapińskiej. W imieniu Zosi i jej rodziny dziękujemy za włączenie się do akcji, pomoc i życzliwość. W „Boże Ciało", o g. 9.00 będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. za ofiarodawców, zamówiona przez rodziców chorej Zosi.