1. Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" oraz nowy numer „Okna Wiary". W pismach tych dużo artykułów na temat chrztu Polski i chrztu naszego. Przypominamy, że „Opiekun" kosztuje 2 zł., a „Okno Wiary" 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Jutro (poniedziałek), o g. 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

4. W środę ma swoje spotkanie „Kółko gitarowe": I grupa o g. 15.00, a II o 15.30. natomiast Zespół „Mocni Głosem" ma swoją próbę w środę o g. 16:30.

5. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

6. W czwartek, o g. 16.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będzie kolejna próba generalna uroczystości pierwszokomunijnej. O g. 19.00 w czwartek, jak co tydzień, zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na Mszę św. i na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św., na prośbę papieża Franciszka, będzie przeprowadzona specjalna zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

9. 4 czerwca (sobota) odbędzie się z naszej parafii wyjazd na Lednicę. Koszt wyjazdu 50zł (cena obejmuje: przejazd, ubezpieczenie i wejście na pola lednickie) – zapisy u ks. Marcina.

10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 18 maja br. (środa) pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystość konsekracji świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Zbiórka o g. 5.00 przy kościele w Błaszkach. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik (Tel. 723159191) i Jadwiga Żubrowska (Tel. 438292180). Uroczystość będzie ubogacona występami Eleni i innych artystów. Zachęcamy

11. Na stolikach pod chórem wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem" poświęcone tym razem tematowi powołania wiernych świeckich. Można brać gratis!