1. Dziś przeżywamy tzw. „Dzień Papieski". Po Mszach św. będzie przeprowadzona – jak co roku - zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny". Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi artykuły o historycznym przemówieniu papieża Franciszka w Kongresie amerykańskim oraz o Synodzie Biskupów na temat rodziny. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś (niedziela), bezpośrednio po Mszy św. o g.17.00 , w naszym kościele będzie wygłoszona przez prof. Michała Seweryńskiego z Łodzi, byłego członka Rady Papieskiej prelekcja nt. "roli świeckich w Kościele ". Serdecznie wszystkich zapraszamy!

4. Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00, a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

5. Próba zespołu młodzieżowego w środę o godz. 16:30. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania i grania.

6. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy popołudniowej o g. 18.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

7. W środę swoje święto patronalne obchodzić będą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą. Próba zespołu młodzieżowego w środę o godz. 16:30. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania i grania.

8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

9. W piątek 16 października o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się druga Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Miesiąc temu zgromadziło się bardzo wiele osób. Prosimy aby na kartce przygotować swoje prośby oraz sprawy i przed Mszą świętą włożyć je do przygotowanego pojemnika.

10. Osoby, które chcą w lipcu 2016 r. uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, proszone są o zapisanie się u ks. Marcina – zapisy do 16 październik.

11. W niedzielę, 18 października w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty swoje święto patronalne obchodzą pracownicy służby zdrowia. Wspierajmy ich z serca płynącą modlitwą.

12. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Misyjny. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby ewangelizacji i rozwoju młodych Kościołów w krajach misyjnych. Natomiast po Mszy o g. 17.00 w przyszłą niedzielę będzie spotkanie z Kołami Różańcowymi naszej parafii. Wszystkich więc członków a zwłaszcza zelatorki Kół Różańcowych na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

13. W przyszły poniedziałek – 19 X, o g. 19.30 zapraszam na spotkanie wszystkich Radnych parafialnych.

14. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

15. Zakończyliśmy już remont wnętrza kaplicy cmentarnej. Remont ten kosztował 27.000 zł. (dwadzieścia siedem tysięcy złotych). Na koncie mieliśmy 18.000 zł. Brakuje jeszcze 9.000 zł. Dlatego tegoroczna kwesta, dnia 1 XI na cmentarzu, będzie przeznaczona na spłacenie wyżej wspomnianego remontu. 1 listopada dokonamy poświęcenia wyremontowanej kaplicy. W ołtarzu nowo wyremontowanej kaplicy spoczął Obraz Jasnogórski, który przez 5 lat wędrował po domach naszej parafii. Niech Matka Boża pomoże osiągnąć niebo tym, którzy na ziemi przyjmowali ją w swoich domach w znaku Jasnogórskiego Obrazu.