1. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., Radni Parafialni przeprowadzili na zewnątrz kościoła zbiórkę pieniężną na rzecz planowanej renowacji (tynkowania) naszego kościoła parafialnego. Zebrano na ten cel 1920 zł. (jeden tysiąc dziewięćset dwadzieścia złotych). Bóg zapłać za złożone ofiary. Zebrane fundusze w całości będą wpłacone na konto parafialne i przeznaczone na renowację naszego kościoła. Zbiórka ta będzie odbywać się co miesiąc - w ostatnią niedzielę danego miesiąca.

2. Jutro (poniedziałek) o g. 15.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Najpierw będzie spotkanie w kościele a następnie od dzieci będzie pobierana miara na stroje pierwszokomunijne.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi artykuły o potędze Modlitwy Różańcowej oraz o różnicy między edukacją seksualną a wychowaniem oraz 3 artykułu o wydarzeniach w naszej parafii. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Dziś o g. 18.00 będzie w naszej parafii kolejna katecheza przedmałżeńska.

5. Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00, a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

6. Próba zespołu młodzieżowego w środę o godz. 16:30. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania i grania.

7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

8. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na czuwanie modlitewne wszystkich, a szczególnie młodzież.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy tzw. „Dzień Papieski". Po Mszach św. będzie przeprowadzona, jak co roku, zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny". Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

10. W przyszłą niedzielę , bezpośrednio po Mszy św. o g.17.00 , w naszym kościele będzie wygłoszona przez byłego członka Rady Papieskiej , a obecnie senatora, prof. Michała Seweryńskiego z Łodzi prelekcja nt. "roli świeckich w Kościele ". Serdecznie wszystkich zapraszamy!

11. Na stolikach pod chórem znajduje się pismo" Kurier Błaszkowski ",informujące o wydarzeniach w Gminie i Dekanacie Błaszki. Pismo można wziąć ze sobą gratis. Zachęcamy !

12. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

13. „Szlachetna paczka" to projekt i inicjatywa mądrej pomocy ludziom starającym się wyjść z biedy. Jest to projekt pomocy bezpośredniej, w której darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. W Polsce „Szlachetna paczka" działa już od 15 lat i tylko w zeszłym roku pomogła 19 tys. 580 rodzinom. W tym roku „Paczka" po raz pierwszy organizowana jest w rejonie Błaszki i okolice, dzięki czemu pomocą zostaną objęte rodziny z naszego otoczenia. To wszystko będzie możliwe dzięki „Super W", tak nazywamy wolontariuszy, którzy odwiedzają potrzebujących. Właśnie potrzebujemy wolontariuszy do działania w naszym rejonie. Szukamy osób, które nie są obojętne na innych, a które chciałyby w realny sposób przyczynić się do zmiany życia konkretnych ludzi. Wolontariuszem może zostać każdy kto ma ukończone 18 lat. Zgłosić się można wypełniając kwestionariusz na stronie WWW.superw.pl, wybierając nasz rejon Błaszki i okolice. 2 osoby reprezentujące stowarzyszenie „Szlachetna paczka" są tu z nami i gotowe są po Mszy św. udzielić informacji na temat wspomnianego wolontariatu.