1. Zakończyła się peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po naszej parafii. W minionym tygodniu Obraz zakończył swoją wędrówkę po ul. Pułaskiego. Nawiedzanie rodzin naszej Parafii przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego trwało prawie 5 lat. Za to wielkie duchowe wydarzenie Panu Bogu i Matce Najświętszej wyrażamy ogromną wdzięczność. Rodzinom naszej Parafii bardzo dziękujemy za gościnne, modlitewne przyjmowanie Obrazu w progi swego domu oraz za wszelkie ofiary składane przy okazji Nawiedzenia na remont kaplicy cmentarnej. Tak się opatrznościowo złożyło, że remont ten powinien się definitywnie zakończyć w tym tygodniu i wtedy Obraz Nawiedzenia spocznie na zawsze w nowo wyremontowanej kaplicy cmentarnej. Oby Matka Najświętsza wyprosiła wszystkim, którzy Ją przyjmowali za życia, łaskę przyjęcia do Domu Ojca po śmierci.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Nadal też rozprowadzamy nowy numer „Okna wiary", który kosztuje 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś rozpoczyna się XVI Tydzień św. Krzysztofa. Będziemy w tym tygodniu otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św., a po Mszy wieczornej w przyszłą niedzielę odbędzie także poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

4. W przyszłą niedzielę – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji w sobotę w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe w dniu odpustu będzie głosił ks. Aleksander Nawrocki, nowy Opiekun Caritasowskiego Domu dla bezdomnych mężczyzn w Domaniewie. Po „sumie odpustowej" będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.

5. Za tydzień, w poniedziałek – 27 lipca o g. 5.30, wyjeżdżamy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze. Są wolne miejsca. Rodziców, którzy jeszcze nie podpisali zgody na wyjazd swojego dziecka albo nie uiścili opłaty na wczasorekolekcje prosimy o szybki kontakt z ks. proboszczem.
Dziś zaś (niedziela) o g. 18.00 będzie spotkanie organizacyjne przed tym wyjazdem. Wszystkich już zapisanych czy chcących się jeszcze zapisać na ten wyjazd oraz ich rodziców na to spotkanie zapraszamy.

6. W dniach od 9 do 15 sierpnia odbędzie się VI Piesza Pielgrzymka z Błaszek na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych tegorocznym pielgrzymowaniem zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w niedzielę 2 sierpnia o g. 18.00.