1. W miniony piątek o g. 8.00 była Msza św. dla wszystkich szkół naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Z racji rozpoczynających się wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Jutro obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. Jutro swoje imieniny obchodzą: nasz wikariusz ks. Piotr Gąsiorek i nasz „kościelny" Paweł Królak. Pamiętajmy w modlitwie o naszych solenizantach.

4. Dziś organizujemy po raz szósty w naszej parafii – rodzinny festyn parafialno-gminny. Festyn rozpocznie się o g. 15.00 występem zespołu z Centrum Kultury w Błaszkach, a o g 18.00 będzie występ trzech tenorów. Program festynu jest wywieszony w gablocie oraz podany jest na naszej internetowej stronie parafialnej. Do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu dziś nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 20.30.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św.
6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 12 lipca br. Koszt wyjazdu 40 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

7. Intencja Różańca na lipiec: modlimy się za rolników.
8. Przypominamy, że od 27 lipca do 2 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych tymi wczasorekolekcjami prosimy o szybki kontakt z ks. proboszczem jeszcze w tym tygodniu.
9. W dniach od 9 do 15 sierpnia odbędzie się VI Piesza Pielgrzymka z Błaszek na Jasną Górę. Osoby zainteresowane tegorocznym pielgrzymowaniem proszone są o kontakt z naszym nowym wikariuszem księdzem Marcinem Szymczakiem.
10. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po naszej parafii. W minionym tygodniu zakończył swoją wędrówkę po Pl. Niepodległości a został przekazany na ul. Pułaskiego. Z okazji nawiedzenia mieszkańcy Pl. Niepodległości (po stronie Sióstr) złożyli ofiarę 1530 zł., (po stronie „Apteki") 250 zł., a mieszkańcy kamienicy (z ul. Pułaskiego) ofiarę 200 zł. z przeznaczeniem na dalszy remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!
11. W dniach od 27.07 – 2.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem-wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 450 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej (najlepiej w tym tygodniu) się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.
12. Dekretem księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 30 czerwca br. zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks.Piotr Gąsiorek i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej w Gibraltarze. Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Piotra – przychodzi pracować mający 4 lata kapłaństwa ks. Marcin Szymczak. Ks. Piotr Gąsiorek pracował jako wikariusz w Błaszkach 3 lata. Za ten czas pracy u nas serdecznie dziękujemy i życzymy szybkiego zaklimatyzowania się na nowym miejscu pracy a ks. Marcinowi Szymczakowi życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian proszę o modiklitwę zarówno w intencji ks. Piotra Gąsiorka jak i ks. Marcina Szymczaka.