1. Dziś na Jasnej Górze odbywa się XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych. Z naszej parafii również wyjechała prawie sześćdziesięcioosobowa grupa dzieci z S. Olą.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Pielgrzymi, zakończonej tydzień temu pielgrzymki do Medziugorje, zakupili dla naszego kościoła piękny ornat maryjny, który zostanie poświęcony dziś na Mszy św. o g. 17.00. Serdecznie dziękujemy! Po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe. Zapraszamy!
4. W czwartek o g. 19.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja dla młodzieży. Zapraszamy!

5. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W piątek o g. 8.00 będzie Msza św. w int. dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny.

6. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Aktualnie Obraz znajduje się na Placu Niepodległości. W najbliższy piątek o. g. 18.00 zapraszamy do kościoła na Mszę św. dziękczynną wszystkich mieszkańców Pl. Niepodległości, którzy gościli w ostatnim czasie Obraz Matki Bożej, a przedstawicieli ul. Pułaskiego prosimy o przejęcie tego Obrazu po tej Mszy św.

7. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w piątek na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św. na sali parafialnej.

8. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

9. W przyszłą niedzielę – 28 czerwca organizujemy po raz szósty w naszej parafii – rodzinny festyn parafialno-gminny. Festyn rozpocznie się o g. 15.00 występem dzieci z Centrum Kultury w Błaszkach. Program festynu jest wywieszony w gablocie oraz podany jest na naszej internetowej stronie parafialnej. Już teraz do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 20.30.

10. Pragniemy w naszym kościele parafialnym odnowić złocenie tabernakulum i stojącego nad nim metalowego tronu. W związku z tym bardzo prosimy naszych parafian o dostarczanie nam zniszczonych i zużytych pozłacanych bądź posrebrzanych przedmiotów, jak np. biżuteria, pierścionki, łańcuszki, różne naczynia itp. Przedmioty te byłyby przetapiane, a uzyskane w ten sposób złoto służyłoby do złocenia tabernakulum i tronu. Zużyte przedmioty można przynosić do kancelarii parafialnej.

11. W dniach od 27.07 – 2.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem-wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 450 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.

12. Na koniec informuje naszych parafian, że w przyszłą niedzielę będziemy żegnać naszego wikariusza ks. Piotra Gąsiorka, który wyjeżdża na misje.