1. W naszej diecezji odbywa się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny pod hasłem: „Ja jestem chlebem życia". Centralne obchody Kongresu odbędą się w dniach od 28 maja do 4 czerwca 2015 r. w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Natomiast w miniony czwartek odbyła się stacja kongresowa w Błaszkach. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo w tych uroczystościach. Szczególne podziękowanie składamy Panu Burmistrzowi oraz Dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach za sponsorowanie koncertu wykonanego w miniony czwartek w naszym kościele parafialnym przez muzyków i aktorów z Kalisza i Wrocławia.
2. Wczoraj w katedrze kaliskiej 12 diakonów naszej diecezji otrzymało z rąk księdza biskupa ordynariusza święcenia kapłańskie. Wśród nowo wyświęconych kapłanów jest nasz rodak - ksiądz Mariusz Przyjazny z Wójcic. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowego kapłana, którego wydała nasza parafia. Dzisiaj o g. 12.00 ks. neoprezbiter odprawi w naszej parafialnej świątyni swoje Prymicje (Pierwszą Mszę św.). Księdzu Mariuszowi gratulujemy i składamy mu najlepsze życzenia. Pamiętajmy o nowo wyświęconym kapłanie w modlitwie.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze m.in. sylwetki i prezentacja nowo wyświęconych kapłanów diecezji kaliskiej. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii Redaktora naczelnego dwutygodnika „Opiekun", ks. Andrzeja Klimka. Ufamy, że ta jego obecność u nas będzie dla naszych parafian dodatkowym bodźcem do nabywania i czytania czasopisma „Opiekun" do czego z całego serca zachęcamy.
4. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Liturgii Kościoła okres wielkanocny.
5. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.
6. W środę o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i spotkanie po Mszy św. wszystkich członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

7. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na Adorację młodzież.
8. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowych chorych.
9. W przyszły poniedziałek, 1 czerwca zapraszam wszystkich Radnych Parafialnych na kolejne spotkanie przed parafialno-gminnym festynem.

10. 6 czerwca br. jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy przyjmuje ksiądz Piotr. W czasie pobytu na Polach Lednickich nie przewiduje się przechodzenia przez tzw. „Bramę Rybę". Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

11. Przypominamy, że w dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Są jeszcze miejsca wolne. Zapisy w biurze parafialnym. Zachęcamy do wyjazdu, a osoby już zapisane prosimy o wpłatę zaliczki! W przyszłą niedzielę o g. 18.00 w naszym kościele parafialnym będzie spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na tę pielgrzymkę. Zapraszam!

12. W dniach od 27.07 – 2.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem-wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 450 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.