1. Zakończył się już w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom dziękujemy za codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania. Dziś gościmy w naszej parafii Redaktora naczelnego dwutygodnika „Opiekun", ks. dra Andrzeja Klimka, który na wszystkich Mszach św. będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach św. będzie możliwość nabycia u ks. Redaktora różnych pozycji książkowych. Taca w dzisiejszą niedzielę będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Bóg zapłać za wasze ofiary!

3. W naszej diecezji odbywa się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny pod hasłem: „Ja jestem chlebem życia". Centralne obchody Kongresu odbędą się w dniach od 28 maja do 4 czerwca 2015 r. w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Natomiast stacja kongresowa w Błaszkach będzie miała miejsce w najbliższy czwartek - 21 maja br. Program tego dnia będzie następujący:
7.30 – 17.00 Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny w Błaszkach. Jak co miesiąc zapraszamy w tym dniu „Koło Przyjaciół Radia Maryja" oraz wszystkich parafian na krótką modlitwę adoracyjną
18.00 – Koncert zespołu wokalno instrumentalnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na podstawie fragmentów „Tryptyku Rzymskiego" św. Jana Pawła II.
19.00 – Uroczysta Msza św. z udziałem księży z czterech dekanatów diecezji kaliskiej połączoną z katechezą eucharystyczną (dekanaty: Błaszkowski, Koźminkowski, Opatówecki, Złoczewski).
20.00 – Adoracja Jezusa Eucharystycznego wystawionego w Najświętszym Sakramencie oraz procesja eucharystyczna na zewnątrz kościoła. Uroczyste „Te Deum" i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym Kongresie. Program stacji kongresowej w Błaszkach jest wywieszony w gablocie parafialnej.

4. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na Adorację młodzież, a o g. 19.30 będzie katecheza przedmałżeńska.

5. 6 czerwca br. jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy przyjmuje ksiądz Piotr. W czasie pobytu na Polach Lednickich nie przewiduje się przechodzenia przez tzw. „Bramę Rybę". Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

6. Przypominamy, że w dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Są jeszcze miejsca wolne. Zapisy w biurze parafialnym. Zachęcamy do wyjazdu, a osoby już zapisane prosimy o wpłatę zaliczki!