1. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 69 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian proszę, szczególnie w tym miesiącu o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne proszę o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św., oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

2. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku zostały zakupione dużych rozmiarów nowe figury Trzech Króli do szopki bożonarodzeniowej wykonane z materiałów żywicznych (2 lata temu były zakupione figury Świętej Rodziny). Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożone na ten cel ofiary.
3. Przez cały najbliższy, tzw. Biały Tydzień, zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. We wtorek o g. 6.15 wyjeżdżamy trzema autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać u mnie – najlepiej jeszcze dziś albo jutro. Koszt wyjazdu 30 zł. od osoby.
4. Taca dzisiejsza z racji II Niedzieli miesiąca jet tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
5. W środę - 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Proszę przynieść ze sobą świece. Prosimy też cztery osoby do niesienia w procesji figury Matki Bożej. Nabożeństwa te, podobnie jak przez ostatnie lata, będziemy organizować co miesiąc – 13 dnia miesiąca, od maja do października, a od listopada do kwietnia co miesiąc – w pierwsze soboty miesiąca, o g. 18.00 będą nabożeństwa pierwszo sobotnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach wszystkich czcicieli Matki Bożej.
6. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 będzie adoracja Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 zapraszamy na eucharystyczną adorację młodzież.

7. W sobotę o g. 10.00 prosimy na zbiórkę wszystkich ministrantów.
8. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Redaktora naczelnego dwutygodnika „Opiekun", ks. dra Andrzeja Klimka, który będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach św. będzie możliwość nabycia u ks. Redaktora różnych pozycji książkowych. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
9. Ksiądz Biskup Ordynariusz ogłosił, że w dniach od 28.05 do 4.06 2015 r. w naszej diecezji odbędzie się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny pod hasłem: „Ja jestem chlebem życia". Centralne obchody Kongresu odbędą się w dniach od 28 maja do 4 czerwca 2015 r. w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Natomiast stacja kongresowa w Błaszkach będzie miała miejsce w czwartek - 21 maja br. W programie będzie całodzienna adoracja eucharystyczna, Msza św., procesja oraz stosowny koncert. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym Kongresie. Program stacji kongresowej w Błaszkach jest wywieszony w gablocie parafialnej.

10. Przypominamy, że w dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Są jeszcze miejsca wolne. Zapisy w biurze parafialnym. Zachęcamy do wyjazdu, a osoby już zapisane prosimy o wpłatę zaliczki!
11. Na koniec, kierując się duchem odpowiedzialności za Polskę, przypominamy wszystkim parafianom, o obywatelskim obowiązku i przywileju wzięcia udziału w odbywających się w dniu dzisiejszym wyborach prezydenckich. Szczęść Boże!