1. Dzisiejsza „Niedziela Dobrego Pasterza" - światowy dzień modlitw o powołania, rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania.
3. Jutro (poniedziałek), o g. 19.30 odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Zarówno Radnych jak i osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialno-gminnego (28 VI) swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórców ludowych zapraszamy na to spotkanie.
4. We wtorek, o g. 16.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będzie próba generalna uroczystości pierwszokomunijnej.

5. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 zapraszamy na eucharystyczną adorację młodzież.

6. W piątek rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na Mszę św. i na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

7. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św. W sobotę zaś przypada pierwsza sobota miesiąca. Intencja Różańca św. na miesiąc maj: za dzieci pierwszokomunijne naszej parafii.

8. W najbliższy piątek – 1 maja, na mocy decyzji Episkopatu Polski nie ma postu.

9. Z tej racji, że dzień 3 maja wypada w tym roku w kolejną niedzielę wielkanocną – Stolica Apostolska przeniosła obchodzenie uroczystości NMP Królowej Polski z 3 maja na 2 maja. Dlatego w tym roku uroczystość tę będziemy przeżywać w sobotę 2 maja. W związku z tym porządek Mszy św. w sobotę będzie niedzielny tylko wieczorna Msza św. nie będzie o g. 17.00 ale, jak w każdą sobotę, o g. 18.00 i będzie to jak co tydzień pierwsza Msza niedzielna.
10. W niedzielę o g. 9.00 będzie Msza w int. Ojczyzny, a o g. 10.30 będzie Msza św. w int. druchów strażaków.

11. Przypominamy, że w dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych. Bliższe informacje w gablocie parafialnej oraz w biurze parafialnym. Zachęcamydo wyjazdu!