1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Siódmy Ogólnopolski Tydzień Biblijny w naszym kraju. Zachęcamy wszystkich do odszukania Biblii i zaprzyjaźnienia się ze Słowem Bożym, które powinniśmy czytać, rozważać i którym powinniśmy żyć. Z tej racji zapraszamy w tym tygodniu biblijnym wszystkich chętnych każdego dnia wieczorem, a zwłaszcza w środę i w piątek wieczorem, na Mszę św. połączoną z rozważaniami biblijnymi.

2. Dziś kończy się w Kościele w Polsce 71 Tydzień Miłosierdzia przeżywany pod hasłem: "Caritas dla rodziny". Z tej racji dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Kaliskiej. Bóg zapłać za wasze ofiary.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania.

4. We wtorek o g. 16.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będzie pierwsza próba generalna uroczystości pierwszokomunijnej.

5. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 zapraszamy na eucharystyczną adorację młodzież.

6. W piątek zapraszamy wspólnotę Apostolstwa Duszom Czyśćcowym na Mszę św. o g. 18.00 oraz na spotkanie po Mszy św.

7. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowych chorych do comiesięcznych odwiedzin księży z posługą sakramentalną.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy dzień modlitw o powołania.

9. W przyszły poniedziałek (27 kwietnia) odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Zarówno Radnych jak i osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialno-gminnego (28 VI) swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórców ludowych zapraszamy na to spotkanie.

10. Przypominamy, że w dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Jest jeszcze ok. 20 miejsc wolnych. Bliższe informacje w gablocie parafialnej oraz w biurze parafialnym. Zapisy najlepiej do końca kwietnia. Zachęcamy!