1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia, który przeżywamy odkrywając znaczenie hasła: "Caritas dla rodziny". Miłość chrześcijańska, czyli caritas, wpływa na budowanie postawy wyrażanej czynami miłosierdzia, jest zachęta do bycia miłosiernym. Postawy miłości miłosiernej uczymy się w rodzinie. W myśł przysłowia "słowa pouczają, a przykłady porywają" postawa ojca i matki jest wzorcem postępowania dla dorastających dzieci. Szacunku dla osób starszych i chorych uczymy się w rodzinie.
Rodzina jako Kościół Domowy jest więc najlepszą szkołą w realizacji uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Bądźmy gorliwi, zwłaszcza w tym tygodniu, w okazywaniu drugim miłosierdzia. W przyszłą niedzielę, z racji zakończenia tygodnia miłosierdzia, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Kaliskiej. Bóg zapłać za wasze ofiary.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania.

3. W środę o g. 16.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będzie spowiedź próbna dzieci. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 zapraszamy na eucharystyczną adorację młodzież.

5. W minioną środę odbyło się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Sprawą podjętą na zebraniu Rady Parafialnej był Parafialno-Gminny Festyn Rodzinny, który chcemy zorganizować w niedzielę, 28 czerwca br. Główna idea festynu będzie w tym roku nawiązywać do idei „Ojcostwa". Osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórcy ludowi – prosimy aby się zgłosiły do ks. proboszcza lub przybyły na kolejne spotkanie Rady Parafialnej – 27 kwietnia br.

6. W dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Jest jeszcze ok. 20 miejsc wolnych. Bliższe informacje w gablocie parafialnej oraz w biurze parafialnym. Zapisy najlepiej w przeciągu dwóch najbliższych tygodni. Zachęcamy!