1. Rozpoczynamy w Kościele tzw. Wielki Tydzień. Dziś na wszystkich Mszach św. jest poświęcenie palm, a na Mszy św. o g. 12.00 będzie procesja z palmami. Dziś jest możliwość nabycia gałązek palmowych oraz wykonanych własnoręcznie ozdób wielkanocnych które przygotowała młodzież. Po Mszach św. będzie też zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie. Bóg zapłać! Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadziła w dniu 20 marca br. zbiórkę produktów żywnościowych na rzecz dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

2. Rozprowadzamy nowy - świąteczny numer „Opiekuna" oraz drugi numer kwartalnika „OKNO WIARY". Bardzo dużo ciekawych artykułów. „Opiekun" kosztuje 2 zł., a „Okno wiary" 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.
3. Dziś (niedziela) o g. 18.30 będziemy ponownie wyświetlać w Centrum Kultury w Błaszkach bardzo dobry film religijny pt. „Ziemia Maryi", gdyż w czasie projekcji tego filmu dwa tygodnie temu była dobra frekwencja i duże zainteresowanie tym filmem. Bardzo serdecznie do obejrzenia tego filmu znów wszystkich zapraszamy. Ofiara za wstęp i oglądanie dobrowolna.

4. Ogrodników, kwiaciarnie i inne życzliwe osoby prosimy jak co roku o kwiaty do „Grobu Pańskiego". Prosimy jednak, aby w miarę możliwości, dostarczyć tylko dwa kolory kwiatów: białe i żółte. Mogą być nawet gałązki koreanki lub inne kwiaty doniczkowe. Prosimy te kwiaty dostarczyć możliwie wcześniej, czyli w środę albo najpóźniej w czwartek.
5. Ofiary przeznaczone na jałmużnę wielkopostną prosimy wrzucać do puszki znajdującej się pod figurą św. Antoniego na filarze pod chórem. Ofiary te będą przeznaczone na wsparcie dzieci z ubogich rodzin.

6. W Wielki Czwartek powinniśmy zakończyć wszelkie ciężkie prace i porządki. W tym dniu bowiem kończy się Wielki Post i wieczorną Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne czyli święta wielkanocne. Jest to jedno święto trwające trzy dni, a centrum tych świąt jest Noc zmartwychwstania z soboty na niedzielę. W Wielki Czwartek w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie uroczyste włączenie chłopców do grona ministrantów, po Mszy św. przez trzy godziny, aż do 23.00 kościół będzie otwarty i będzie możliwość adorowania Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na adoracji po Mszy św. będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz za dar Jana Pawła II w 10 rocznicę jego śmierci. Od g. 19.30 do 20.30 adoracja będzie prowadzona przez młodzież, a od g. 20.30 do 23.00 adoracja w ciszy. Wszystkich chętnych zapraszamy.
7. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od g. 8.00 i będzie możliwość Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień aż do g. 23.00. Będziemy czuwać przy Jezusie, który za nas cierpi i oddaje życie. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. O g. 17.00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową z cmentarza do kościoła, a Liturgia Wielkopiątkowa, koncentrująca nas na tajemnicy Krzyża Świętego rozpocznie się o g. 18.00,

8. Wielka Sobota jest jedynym w roku dniem aliturgicznym, w którym nie ma żadnej liturgii. Czuwamy przy Jezusie, który za nas umarł i został złożony w grobie. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od g. 8.00 do 20.00. W tym dniu obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych i zalecany jest post tak ścisły jak w Wielki Piątek. Post w te dwa dni jest postem paschalnym, gdyż „zabrano nam Pana" i poszcząc, oczekujemy na Jego powrót w Dniu Zmartwychwstania. W sobotę też tradycyjnie będzie miało miejsce błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, którymi to pokarmami będziemy się z radością dzielić i posilać po liturgii Zmartwychwstania. W kościele błogosławienie pokarmów będzie od g. 9.00 do 15.00 (co godzinę), natomiast w terenie: Domaniew i Kwasków o g. 11.00, a Brończyn i Żelisław o g. 11.30.

9. Czuwanie zmartwychwstania, czyli WIGILIA PASCHALNA, albo inaczej Msza św. Zmartwychwstania (Rezurekcja), najważniejsza w roku liturgicznym, zakończona w Polsce procesją rezurekcyjną, rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę – o g. 20.00.Przepisy liturgiczne nakazują i zobowiązują wszystkich proboszczów aby ta najważniejsza w roku Liturgia odbywała się w nocy, czyli ma się rozpocząć po zachodzie słońca a zakończyć przed wschodem słońca. Na liturgię tej nocy o g. 20.00 wszyscy przynosimy ze sobą świece.
10. Wszystkie jednostki strażaków naszej parafii zapraszam serdecznie do czuwania przy „Grobie Pańskim" w Wielką Sobotę w godz. od 15.00 do 20.00, do udziału we Mszy Wielka-Nocnej oraz procesji eucharystycznej kończącej Rezurekcyjną Liturgię Zmartwychwstania w nocy ok. g. 22.00. Do udziału w tej procesji zapraszamy również poza strażakami asystę, Chór parafialny, orkiestrę i poczty sztandarowe.
11. W Dzień zmartwychwstania pierwsza Msza św. będzie o g. 7.00 i następne Msze św. będą także według stałego porządku niedzielnego.

12. W dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Bliższe informacje w gablocie parafialnej oraz w biurze parafialnym. Zapisy najlepiej w przeciągu dwóch najbliższych tygodni.