1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez ks. Marka Zawisłę z Gruszczyc będą trwały do środy włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne codziennie o g. 7.00, 16.00 lub 18.00. Młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy codziennie na g. 9.00, młodzież gimnazjalną na g. 10.30, a dzieci z podstawówek i przedszkoli na g. 12.00. W poniedziałek i we wtorek o g. 9.00, 10.30 i 12.00 nie będzie Mszy św. tylko katecheza połączona z Adoracją. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich w środę o g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziane są również dwie nauki stanowe: dla małżeństw w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00 i dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o g. 18.00. W poniedziałek i we wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św. W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji parafialnych jest wywieszony w gablocie i jest do wglądu dla wszystkich zainteresowanych. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji i zapraszam do gorliwego uczestnictwa.

2. Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Modlitwy o pokój na Ukrainie. Módlmy się za naród ukraiński o pokojowe rozwiązanie konfliktu i ustanie walk, a w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie.

3. Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o tym, jak papież Franciszek zachęca do pójścia do spowiedzi. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna dla młodzieży. Zapraszamy!

5. W piątek zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz na spotkanie formacyjne po Mszy św. wszystkich członków apostolstwa pomocy Duszom Czyśćcowym.

6. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy w czasie rekolekcji swoich bliskich chorych do tych odwiedzin przedświątecznych zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. W sobotę zaś o g. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów na ministrantów.

7. W sobotę, w godz. 11.00 – 15.00 będzie miała miejsce ogólnopolska pielgrzymka kobiet do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wszystkie kobiety z naszej parafii zapraszamy na to spotkanie.

8. Pragniemy wszystkich zaprosić do włączenia się w inicjatywę Wspólnoty Młodzieżowej, która i dziś pragnie sprzedawać wykonane własnoręcznie ozdoby wielkanocne. Pieniądze z tej sprzedaży będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd. Ofiara za te przedmioty jest dobrowolna. Ponadto za tydzień w Niedzielę Palmową, będzie możliwość nabycia gałązek palmowych. Bóg zapłać!

9. W sobotę – 28 marca organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do Poznania. Opiekunem będzie ks. Rafał, a w przyszłą niedzielę będzie wyjazd młodzieży na „Górę Krzyża", k. Ostrzeszowa. Opiekunem będzie ks. Piotr.

10. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże. Ten znak na nam pomóc lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W przyszłą niedzielę Męki Pańskiej, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni gałązki palmowe, które zostaną uroczyście poświęcone.

11. W przyszłą niedzielę o g. 18.30 będziemy ponownie wyświetlać w Centrum Kultury w Błaszkach bardzo dobry film religijny pt. „Ziemia Maryi", gdyż w czasie projekcji tego filmu tydzień temu była dobra frekwencja i duże zainteresowanie tym filmem. Bardzo serdecznie do obejrzenia tego filmu znów wszystkich zapraszamy. Ofiara za wstęp i oglądanie dobrowolna.

12. W dniach od 6 do 13 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Bliższe informacje w gablocie parafialnej oraz w biurze parafialnym. Zapisy najlepiej do końca marca br.