1.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania.

2.Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3.Dziś (niedziela) – 1 marca, obchodzimy w Polsce, po raz kolejny, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Dlatego dziś o g. 17.00 będzie w naszym kościele parafialnym zamówiona przez władze naszej Gminy Msza św. w int. „Żołnierzy Wyklętych" i wszystkich ofiar systemu komunistycznego. Po Mszy św. zaś będzie demonstracja patriotyczna, czyli przemarsz w zadumie i milczeniu oraz złożenie kwiatów i zniczy pod pomnik ofiar katyńskich i smoleńskich oraz pod pomnik „Bohaterom tej ziemi". Zapraszamy do udziału we Mszy św. a następnie w patriotycznym marszu.

4.Jutro (poniedziałek) o g. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na kolejne spotkanie przed I Komunią św.

5.Jutro (poniedziałek) o 19.30 zapraszam na I tegoroczne spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych.

6.W czwartek (5 marca) o g. 17.00, w bazylice św. Józefa w Kaliszu odbędzie się, jak co miesiąc, pielgrzymka i spotkanie organizowane przez Radio Maryja w int. życia i rodziny. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza na to spotkanie przede wszystkim wiernych z naszego dekanatu. Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

7.W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna dla młodzieży. Zapraszamy!

8.W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów na ministrantów.

9.W przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10.W wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej", a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale", a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

11.Za dwa tygodnie, w niedzielę 15 marca o g. 18.30 będziemy wyświetlać w Błaszkach bardzo dobry film religijny pt. „Ziemia Maryi". Już teraz na ten film wszystkich zapraszamy.

12.W połowie czerwca br. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do rożnych miejsc Chorwacji, w tym do Medziugorje. Organizatorem pielgrzymki jest funkcjonujące od lat w naszej gminie Stowarzyszenie „Rodzina". Bliższe informacje w biurze parafialnym.

13.W imieniu Caritas diecezji Kaliskiej nadal prosimy aby 1% swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym przekazać na Caritas Diecezji kaliskiej, na rzecz zakupu sprzętu medycznego. W gablocie znajduje się stosowny plakat, a na stoliku pod chórem są pomocne wnioski wypełnienia rocznego rozliczenia.

14.Na stoliku pod chórem są też wyłożone listy protestu skierowanego do Prezydenta Polski o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o przemocy, gdyż dokument ten uderza w instytucję małżeństwa i rodziny, wskazując na błędne przyczyny przemocy i proponując nietrafne środki jej przezwyciężenia. Prosimy o wpisywanie się wraz z PESELEM.