1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Dużo ciekawych artykułów. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania. Przypominamy, że 1 egz. „Opiekuna" kosztuje 2 zł..

2. W miniony wtorek, w uroczystość Trzech Króli, odbyła się zbiórka do puszek na rzecz Misji. Zebraliśmy na ten cel 410 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. W Trzech Króli, na Mszy św. o g. 12.00, były przedstawione przez dzieci, pod kierunkiem naszych Sióstr „Obliczanek" bożonarodzeniowe „Jasełka". Zarówno Siostrom jak i dzieciom serdecznie dziękujemy!

3. W środę od rana do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w naszym kościele parafialnym, jak co miesiąc, Jerycho maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

3. Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Z racji II niedzieli miesiąca dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Przeżywamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą". Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący:

Poniedziałek (12.01) od g. 9.00 – Maciszewice (1 ks.), a od g. 15.00 ul. Przemysłowa „4" (2 ks.)
Wtorek (13.01) od g. 15.00 – Osiedle Borysławice (3 ks.)
Czwartek (15.01) od g. 9.00 – Brończyn (2 ks.), a od g. 15.00 – ul. Sportowa „2" z domkami (1 ks.)
Piątek (16.01) od g. 15.00 – ul. Krótka, Polna i Północna (1 ks.), ul. Sportowa „1" (1 ks.) oraz „Stare Miasto", „Błaszkowianka" i ul. Kościelna (1 ks.)
Sobota (17.01) od g. 9.00 – Kokoszki (2 ks.) oraz Chrzanowice Wilczkowice (1 ks.)
5.Przypominamy, że w styczniu z racji „kolędy" Msze św. wieczorne są tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś czynna codziennie rano w godz. 8.00-8.30. Nadal też w zakrystii bądź w kancelarii można nabywać kalendarze diecezjalne na 2015 rok po 5 zł. Zachęcamy.

Z racji Niedzieli Chrztu pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni:

A.Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących (ukończone 16 lat, po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczy we Mszy św. i nie żyje w kolizji z prawem Kościoła), którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

B.Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

C.Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana
„kościelnego", a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.